سازمان تحقیقات، پیشران و موتور محرکه بخش کشاورزی است
سازمان تحقیقات، پیشران و موتور محرکه بخش کشاورزی است
تبریزکهن-معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: سازمان تحقیقات، پیشران و موتور محرکه بخش کشاورزی است.

تبریزکهن-معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: سازمان تحقیقات، پیشران و موتور محرکه بخش کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر کامبیز بازرگان در مراسم معارفه سرپرست حراست این سازمان اظهار داشت: سازمان تحقیقات با مجموعه ای از اندیشمندان با بیش از ۲ هزار عضو هیات علمی دارای جایگاه خاص از توان این نخبگان است. این سازمان به لحاظ آن که در یافتن راهکارهای علمی و فنی مشکلات بخش تولید محل ارجاع وزارت جهاد کشاورزی است در حقیقت به عنوان پیشران و موتور محرکه بخش کشاورزی است که از آن انتظار می رود در پیشرفت کشاورزی کشور تغییرات رو به رشد و چشمگیری رقم بزند.

وی با بیان این که مدیریت در مجموعه ای که افراد صاحب اندیشه و ایده حضور دارند به مراتب سخت تر است، افزود: سازمان تحقیقات به لحاظ حضور فرهیختگان و جمع نخبگانی شرایط، مدیریت و حراست متفاوت می طلبد و لازم است بیشترین تکیه بر نوگرایی درتناسب با کارمندان فرهیخته داشته باشد و در این بین لازم است با تکیه بر منابع انسانی، فضا برای تبلور اندیشه ها با در نظر گرفتن آرمان ها و چارچوب های سازمان فراهم شود و تلاش همگان برای خدمت به کشور هماهنگ شود.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، جایگاه حراست در تحقق آرمان سازمان در خدمت رسانی را بزرگ و خطیر دانست و افزود: حراست برای کارمندان و رئیس سازمان بالاترین تکیه گاه و محل رجوع است تا همکاران بتوانند در فضای امن و با فراق بال مجموعه را نقد کنند و ارتباطات باید به گونه ای باشد که نظرات و ایده های کارکنان ولو رده های پایینی مطرح و دیده شود.

وی ادامه داد: حراست از آرمان ها دفاع می کند و در این راستا به مدیرانی که مسئولیت های خطیر گرفته اند یاری می رساند با آرمان ها و چارچوب ها همگام باشند و از انرژی کارکنان برای هم افزایی استفاده شود.

بازرگان با بیان این که در مسئولیت بالاتر، خدمت رسانی سخت تر و حساسیت بیشتر می شود، تصریح کرد: دوران مسئولیت روزی شروع و زمانی پایان خواهد یافت و هر چه جایگاه و پست مسئولیتی بالاتر می رود، خلوص، نیت خیر و خودسازی درونی نیز باید بیشتر شود و از خدا یاری بخواهیم که دراتخاذ تصمیات درست در خور شان و جایگاه مسئولیت خود موفق باشیم.

به گفته وی، دوران مسئولیت را برای هر یک از مدیران نظام جمهوری اسلامی ایران فرصت خدمتگزاری دانست و خاطرنشان ساخت: سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی از حیث دربرگیری پرسنل و اعضای هیات علمی فرهیخته مدیران انتظار می رود در تحقق این آرمان پیشرو باشند.

این مقام مسئول در ادامه به اشاره به مفهوم عدالت و مساوات اندیشه های پویا و خلاق را شایسته فراهم کردن بستر رشد بیشتر دانست و بیان داشت: عدالت یعنی هر چیزی سرجای خودش و باید به انسان توانمند بهای بیشتری داده شود و عدالت این است که بین شخصی که در انجام وظیفه خود سعی و تلاش بیشتری می کند با فردی که احساس مسئولیت نمی کند تفاوت قائل شویم.

وی با تقدیر از تلاش ها و اقدامات آقای فراهانی رئیس سابق حراست این سازمان، وی را مدیری با تعامل بالای سازمانی و درک متقابل دانست و از تعاون نزدیک ایشان با مدیران این سازمان تقدیر کرد.

بازرگان با تبریک به آقای عبدی در عهده دار شدن مسئولیت حراست سازمان تعهد شایستگی و مسئولیت پذیری ایشان را از نقاط قوت ایشان نام برد که امید می رود با رویکرد نوگرایی با احترام به مدیران سابق مجموعه را به همگرایی بیشتر و خدمت رسانی بیشتر سوق دهند.

لزوم توجه به جایگاه حراست در ساختار ادارات و سازمان ها

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان نیز در این مراسم، با اشاره به جایگاه و اهمیت حراست در ساختار ادارات و سازمان ها، حراست از ارزش های انقلابی و اسلامی را از مهمترین کارکردهای این نهاد مهم برشمرد و خاطر نشان ساخت: هر جا به اهمیت حراست توجه شده سازمان از آن نفع برده و از آسیب به دور مانده است.

حجت الاسلام سعیدیان یادآور شد: حراست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی همواره از نیروهای قوی و خوبی برخوردار بوده و مدیرانی شایسته اداره آن را بر عهده داشتند که در اینجا لازم است از مدیریت جناب آقای مهندس فراهانی به جهت سعی در انجام شایسته مأموریت‌های خود قدردانی نموده و برای آقای عبدی در پست جدید آرزوی موفقیت دارم.

صیانت همراه با اشرافیت، از وظایف حراست است

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم، با اشاره به جایگاه و قدمت سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در دوره های تاریخی کشاورزی از زمان وجود دانشکده فلاحت و برزگری تا شکل گیری هسته دانش و تحول آن در قالب دانشکده ها و پردیس های کشاورزی امروزی بیان داشت: تاریخ هر مجموعه و نهادی باارزش ترین سرمایه معنوی است که در اختیار آیندگان قرار می گیرد تا با درک آن به اهمیت نهادی که در آن مشغول فعایت هستند پی برده و در حفظ دستاوردهای آن مجموعه تلاش کنند؛ شکل سازمان یافته تحقیقات و رویکردهای مهم پژوهشی این سازمان در قالب موسسه های تحقیقات پنبه، سرم سازی و گیاه پزشکی این سازمان و تحولات تاریخی آن در مقاطع مختلف زمانی گواه آن است که می توان بخش مهمی از تاریخ کشاورزی کشور را در پیشنیه تاریخی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی جستجو کرد و به جهت تاریخ غنی آن است که همواره این سازمان و ساختارهای آن مایه مباهات وزارت جهاد کشاورزی است و لذا لازم است از بخش کشاورزی نیز مانند سایر زمینه های کاری علمی به عنوان یک بخش کاملاً تخصصی در سطح اجرا معرفی شود.

مهندس طمراسی با بیان این که وظیفه حراست، صیانت همراه با اشرافیت، بیان داشت: صیانت به معنی حفاظت و کنترل از با ارزش ترین دارایی های نظام یعنی نیروی انسانی از مهمترین وظایف حراست است و هر جا که در ذیل آن یک ارزش مادی و معنوی برای آن تعریف شود جزو حوزه ماموریتی حراست محسوب می شود.

وی با اشاره به جایگاه حراست در وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: منظور از اشرافیت در حراست وزارت جهادکشاورزی اشرافیت محتوایی است که لازم است این ساختار در وزارت جهادکشاورزی مبتنی بر حراست فنی تعریف شود در این صورت است که حراست همراه با اشرافیت در این دستگاه معنی دار می شود.

این مسئول با تبیین ضرورت پاسخگویی سریع به موضوعات مطرح شده در حوزه کشاورزی تصریح کرد: در حوزه کشاورزی موضوعاتی وجود دارد که لازم است بدون فوت وقت به آن رسیدگی شود و این ضرورت از جمله ویژگی های مهم نیروی حراست در وزارت جهادکشاورزی و بدنه مدیران ارشد این مجموعه است که آمادگی و کارآمدی ویژه ای را می طلبد.

طمراسی ضمن آرزوی موفقیت برای آقای عبدی و تقدیر از دکتر بازرگان رئیس سازمان به جهت معرفی ایشان برای تصدی پست حراست این سازمان از آقای فراهانی بابت زحمات و تلاشها در عهده دار بودن مسئولیت حراست سازمان قدردانی کرد و از ادامه همکاری ایشان در دیگر پست های مدیریتی حراست وزارت جهادکشاورزی خبر داد.

حرکت در چارچوب قانون و عمل به وظایف خط مشی حراست سازمان تحقیقات

سرپرست حراست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی نیز با اشاره به سوابق کاری خود، خط مشی مدیریتی خود را حرکت در چارچوب قانون و عمل به وظایف قانونی نام برد و ابراز امیدواری کرد کارکرد حراست در جهت تعالی سازمانی با تقویت تعامل بین مدیران و همکاران سازمان به لحاظ کمی و کیفی توسعه یابد و نوگرایی در آن پیگیری شود.

عبدی با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی که بر اصل نظارت تاکید می دارد نظارت مردم بر مردم ، نظارت مردم بر دولت و نظارت دولت بر مردم را سه وجه اشاره شده در قانون نام برد و جایگاه حراست را بر اساس این اصل مهم برشمرد.

وی، سازمان تحقیقات را به لحاظ داشتن مدیران ارشد با سلامت سازمانی ممتاز دانست و وجود همکاران فرهیخته در این مجموعه را به لحاظ کاری فرصتی مغتنم برشمرد و ابراز امیدواری کرد بتواند با برخورداری از تجربیات ارزشمند مدیران سابق ادامه دهنده راه آنان باشد و با در حفظ و توسعه دستاوردهای ایجاد شده منشا خدمت باشد.

گفتنی است؛ با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات و رئیس مرکز حراست وزارت جهادکشاورزی از خدمات آقای فراهانی با اعطای لوح یادبود تقدیر و حکم انتصاب قائد عبدی به عنوان سرپرست اداره کل حراست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به وی ابلاغ شد.

تعداد مشاهده خبر۵۳ بار
  • منبع خبر : ایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی