باحضورجمعی ازمدیران اداره کل تعاون آذربایجانشرقی ازطرح زبان‌های خارجی گلدیس رونمایی شد
باحضورجمعی ازمدیران اداره کل تعاون آذربایجانشرقی ازطرح زبان‌های خارجی گلدیس رونمایی شد
تبریزکهن-باحضور جمعی ازمدیران اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی ازطرح دیپلمات موسسه زبان‌های خارجی گلدیس رونمایی شد.

تبریزکهن-باحضور جمعی ازمدیران اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی ازطرح دیپلمات موسسه زبان‌های خارجی گلدیس رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ما ازتبریز ،دراین مراسم که مهندس طاهری معاون توسعه کارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، مهندس نادری رئیس اداره تعاون؛ کارو رفاه اجتماعی شهرستان تبریز، مهندس عسگری رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل و همچنین دل جاوید مدیر اداره روابط عمومی این اداره کل حضورداشتند مهندس پیروز رفیعیان مشاور حقوقی موسسه زبان‌های خارجی گلدیس هدف ازطرح دیپلمات موسسه گلدیس را بر شمرد.

وی ابتدا ضمن خوش آمد گویی به مدیران اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی در مجموعه گلدیس و قدردانی از توجه آنان به مجموعه های آموزشی واشتغالزایی گفت : ما درجامعه وادبیات خود به دانش خیلی ارزش قائل هستیم و براین باوریم که دانش به انسان توان می دهد تا خود را با شرایط وفق دهد .

رفیعیان تاکید کرد: افزایش دانش باعث عکس العمل سنجیده ترمی شود.

مشاورحقوقی موسسه زبان‌های خارجی گلدیس افزود:پس می توان گفت دانش سرمنشاء خیلی از تحولات دررفتارها و گفتارها است.

بهره برداری از یک طرح ملی و فراملی به نام طرح دیپلمات گلدیس

پیروز رفیعیان درادامه درتشریح فعالیت های مجموعه گلدیس اظهار داشت؛ همکاران خوشنام وارزشمند دراین مجموعه با تکیه بردانش وهم فکری توانسته اند گلدیس را،علی رغم تمام محدویت ها به یک مجموعه پویا و تاثیر گذار درعرصه آموزش زبان های خارجی تبدیل کنند واینک ما شاهد بهره برداری از یک طرح ملی و فراملی به نام طرح دیپلمات گلدیس هستیم .

مشاور حقوقی موسسه زبان‌های خارجی گلدیس همچنین گفت: برخود وظیفه می دانیم اززحمات مدیران کل سابق اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و همچنین دکتر فتحی مدیرکل فعلی اداره کل تعاون  استان قدردانی نمائم .

درادامه این مراسم دکترشقاقی معاونت آموزشی و منابع انسانی موسسه زبان‌های خارجی گلدیس نیز به اهداف اساسی ازطرح دیپلمات گلدیس پرداخت و گفت: مرکز مشاوره وخدمات کارآفرینی موسسه زبان گلدیس جهت شرکت درطرح دیپلمات گلدیس که بخاطر شیوع ویروس کرونا و تعدیل نیرو که این روزها توسط بعضی ازسازمانها،شرکتها وکارخانه ها صورت گرفته است طرحی رابا عنوان طرح دیپلمات گلدیس (نه به بیکاری) برای علاقمندان و کارفرهنگی ارائه داده است.

معاونت آموزشی ومنابع انسانی موسسه زبان های خارجی گلدیس هدف ازاین طرح را ایجاد موج امید و تامین نیازهای شغلی و مالی برای تمامی افشار جامعه عنوان کرد و گفت: از مزایای این طرح، مشارکت در ارتقای آموزش و فرهنگ جامعه است یعنی کالای مصرفی تبلیغ نمی شود و در آموزش و فرهنگ جامعه همه مشارکت می کنند.

پوشش بخش عظیمی از اقشار جامعه

شقاقی افزود:مهمترین خصوصیت این طرح پوشش بخش عظیمی از اقشار جامعه می باشد زیرا دراین طرح درمورد سوابق کاری و مدرک تحصیلی اطلاعاتی ازشرکت کننده دریافت نمی شود وبه همین خاطر تعداد زیادی ازافراد می توانند دراین طرح شرکت کنند.

معاونت آموزشی گلدیس با اشاره به اینکه افراد بالای ۱۵ سال مجاز به شرکت در این طرح هستند، افزود: کسانی  که باعنوان دیپلمات گلدیس دراین طرح شرکت می کنندباید انگیزه، انرژی بالا، مهارتهای ارتباطی، روابط عمومی بالا و علاقمندی به فنون مذاکره را داشته باشند.

ارسال کارت دیپلمات گلدیس به صورت الکترونیکی برای این افراد

وی گفت: کسانی که می خواهند دراین طرح شرکت کنند می توانند با مراجعه به سایت موسسه زبان گلدیس فرم مربوط به این طرح را پرکرده ومدارک خودرا بارگذاری کنند وبعد از تایید، کارت دیپلمات گلدیس به صورت الکترونیکی برای این افراد فرستاده می شود و پس از آن می توانند فعالیتشان را شروع کنند.

دکترشقاقی تصریح کرد: کارت دیپلمات گلدیس با کد خاص، مختص هر فرد طراحی شده است تا این افراد هر فعالیتی که در راستای جذب زبان آموزان برای آموزش درموسسه گلدیس انجام می دهند به صورت به روز میزان عملکردآن فرد قابل محاسبه باشد.

وی با اشاره به اینکه هدف از این طرح، تبلیغ یک حرکت آموزشی و فرهنگی درکل جامعه است، گفت: به دیپلمات گلدیس به ازای جذب هر نفر برای شرکت در کلاسهای حضوری و آنلاین موسسه گلدیس درصدی از شهریه پرداختی فرد جذب شده تعلق می گیرد واین درصد تا زمانی که این فرد درموسسه گلدیس اموزش می بیند به دیپلمات تعلق می گیرد.

دراین طرح فردمحدود به زمان و مکان خاصی نیست

معاونت آموزشی و منابع انسانی گلدیس تاکید کرد:دراین طرح فردمحدود به زمان و مکان خاصی نیست و هر دیپلمات میتواند در هر زمان و مکانی اقدام به جذب افراد نماید.

دکترشقاقی درپایان یاد آورشد: بعد ازجذب اعضا و مصاحبه اولیه، قوانین و مقررات انظباطی موسسه و ضوابط عرفی و قانونی مربوط به این طرح اعم از امانت دار بودن و رعایت قوانین ومقررات جاری مملکتی و اخلاق حرفه ای و شئونات اسلامی جامعه به دیپلماتها آموزش داده می شود.

وی در خاتمه گفت:این مجموعه درارتباط با کاریابی داخلی ازطریق جذب زبان آموزان گلدیس وکاریابی خارجی ازطریق اشتغال حداقل۲۰ نفرازمدرسین مجموعه درخارج ازکشور وهمچنین کانون فارغ التحصیلان موسسه با جمعیت ۶۰ هزارنفرارایه خدمات آموزشی نموده است .

مهندس مریم علیپورمعاونت مالی وپشتیبانی موسسه زبان‌های خارجی گلدیس نیز دراین مراسم با اشاره به اینکه ما درجلساتی که درطی ۴ ماه حدوداً به طول انجامید به محاسن ومعایب این طرح پرداختیم وبه این نتیجه رسیدیم که شاید ابتداً یکی از مهم ترین سوال درذهن فرد معرفی شده به عنوان دیپلمات این باشد که مزیت این طرح برای وی چه خواهد بود؟

لذا مقررگردیدشرایط سنی را از۱۵سال به بالا مد نظربگیریم و فرقی هم نمی کند که طرف خانه دار، شاغل ، یا متخصص دریک شغل باشد بلکه پس از اخذ کارت دیپلمات به تناسب فعالیت خودازمزیت کارت دیپلمات بهره مند خواهد شد.
مهندس علیپور تاکید کرد: این طرح ویژه ایام کرونایی بوده و با توجه به اینکه خیلی ازمشاغل دراین ایام متضرر شده اند افراد معرفی شده به عنوان دیپلمات می توانند با وقت گذاشتن مناسب بدون توجه به مکان و زمان از مزیت های کارت دیپلمات  بهره جسته ودرآمدخوبی راکسب کنند وکمک هزینه ای برای خودداشته باشند.

وی یادآورشد:انتظارما این هست این طرح را به صورت وسیع اطلاع رسانی شده و با بستری که فراهم شده و مجموعه ای که ۳۰ سال سرمایه خود را درامور آموزشی و تربیت مدیران متخصص درسطح ملی و بین اللملی سرمایه گذاری کرده می تواند برای خانواده بدون محدویت درتامین کمک هزینه ها مفید واقع گردد .

درادامه این مراسم ؛معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کرونا قریب به یک سال هست که بر جامعه سایه انداخته گفت:شیوع این ویروس درجامعه برروی زندگی،تحصیل،کار و اشتغال انسانها تاثیر گذاشته هست و آستانه تحمل مردم را پایین آورده است.

مهندس یونس طاهری، طرح دیپلمات گلدیس را یکی دیگراز اقدامات مهم این موسسه درشرایط کنونی عنوان کرد وگفت:با توجه به شرایط موجود انتخاب راهبردهای مناسب وبه حداقل رساندن آسیب ها و جبران کاستی ها و با بهره مندی از مزایای آموزشهای الکترونیکی وارائه خدمات ازراه دور، می توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

طاهری با تاکید به اینکه بهترین طرح، طرحی هست که مجری خوبی داشته باشد، افزود: این طرح ،طرح خوبی هست و خوشبختانه این مجموعه با مدیریت کارآمد توانایی و پتاسیل اجرای آن را دارد .
طاهری با اشاره به اینکه اجرای این طرح علاوه بر اینکه در بحث آموزش در شرایط کرونایی تاثیرگذار است افزود ؛ از نگاه دیگر نیزاجرای این طرح در حالی که جامعه امروزنیازمند سرمایه گذاری در عرصه اشتغال هست می تواند باعث اشتغالزایی مطلوب گردد.

وی عنوان کرد :همه موسسات وادارات باید خلاقیت وابتکارعمل داشته باشند و طوری عمل کنند که افراد بدون مراجعه، بیشترین خدمات را ازطریق خدمات الکترونیکی و آنلاین دریافت کنند.

معاون توسعه کارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اظهارداشت: حمایت موثرو مفید ازچنین مجموعه هایی علاوه بر حضور فعالشان درجامعه باعث ارتقا و توانمندی آنها نیز خواهد شد .

طاهری با تاکید برتوانمندی موسسه گلدیس تصریح نمود؛ علاوه بر مشاوره و خدمات کارآفرینی، گرفتن مجوزکاریابی داخلی و خارجی نیزلازم است در اولویت این موسسه قرار گیرد تا بستراشتغال ملی و فراملی نیز ایجاد شود .

وی ابراز کرد: افرادی که در این موسسه آموزش می بینند باید درقالب پشتیبان ازجمله ارائه تسهیلات وارتباط با شرکتهای داخلی و خارجی برای معرفی نیروی کار حمایت شوند.

طاهری با اشاره به اینکه آموزشگاه‌های آزاد ازجمله مشاغلی هستند که با بیشترین آسیب دردوران شیوع کرونا مواجه شده‌اند، افزود: این مراکز می توانند از طریق ثبت نام در سامانه کار از تسهیلاتی که برای آنها در نظر گرفته شده است بهره مند شوند.

معاون توسعه کارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی؛ هچمنین دربخش دیگری ازسخنان خود به طرح کارورزی اشاره کردو گفت: اگرشما دارای کسب وکارهستید به عنوان واحد پذیرنده ودانشجویان فارغ التحصیل ازدانشگاهها به عنوان کارورز درسامانه کارورزی می توانید ثبت نام کنید و با هم همکاری داشته باشید.

طاهری با اشاره به اینکه از این طریق می توانید رشته های مورد نیازتان را شناسایی و با کارورز قرارداد منعقد کنید، افزود: این افراد را هم خودتان می توانید به کار بگیرید و هم به سایر مجموعه ها ، شرکتها و کارخانه هایی که از شما درخواست نیرو کرده اند معرفی کنید.

وی با اشاره به اینکه کلیه حقوق، مزایا و حق الزحمه نیرویی که از طریق این طرح جذب می کنید و آموزش می دهید از طریق معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال پرداخت می شود و هیچ ریالی به پذیرنده تحمیل نمی شود، افزود: بعد از سه ماه درصورت داشتن رضایت می توانید کارورز را جذب کنید و بمدت دوسال از پرداخت ۲۰ درصد سهم بیمه کارفرما معاف شوید.

در پایان این مراسم ازطرح دیپلمات موسسه زبان‌های خارجی گلدیس رونمایی شد .

گفتنی است، موسسه زبان‌های خارجی گلدیس به مدیریت دکتر هما رفیعیان، پیروزرفیعیان مشاور حقوقی، دکترشقاقی معاونت آموزشیومنابع انسانی و  مهندس مریم علیپورمعاونت مالی پشتیبانی و همچنین زیرنظراساتیدمجرب ،ارایه خدمات آموزشی می نماید که درکل یکی ازموسسه های برتردرسطح کشورمی باشد .