​ آزمایشگاه های استان آذربایجان شرقی از پرسنل متخصص و تجهیزات پیشرفته (high-tech) برخوردارند
​ آزمایشگاه های استان آذربایجان شرقی از پرسنل متخصص و تجهیزات پیشرفته (high-tech) برخوردارند
تبریزکهن-معاون تشخيص و درمان و رئيس مركز ملي تشخيص آزمايشگاه هاي مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشكي كشور از آزمايشگاه همکار بخش خصوصی و آزمایشگاه های دولتي دامپزشكي استان آذربایجان شرقی بازديد كردند.

تبریزکهن-معاون تشخیص و درمان و رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور از آزمایشگاه همکار بخش خصوصی و آزمایشگاه های دولتی دامپزشکی استان آذربایجان شرقی بازدید کردند.

به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ دکتر خالد خداوردی معاون تشخیص و درمان و دکتر محمد حبیبی رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور در سفر یکروزه خود به استان آذربایجان شرقی ضمن بازدید از آزمایشگاه های اداره کل دامپزشکی استان و گفتگو با همکاران شاغل در این بخش، از یکی از آزمایشگاه های بخش خصوصی همکار نیز بازدید کردند.

دکتر خداوردی معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از یکی از آزمایشگاه های بخش خصوصی، توان این آزمایشگاه به لحاظ  تجهیزات آزمایشگاهی در سطح کشور را کم نظیر دانست و اظهار داشت:  آزمایشگاه مورد بازدید دارای تجهیزات (high-tech) ازجمله LC/MS/MS بوده و پرسنل متخصص دارای توان تشخیصی بالا در زمینه باقیمانده ها وسموم در تولیدات دامی، عسل و آنالیز دارو می باشند.

همچنین طی بازدید از آزمایشگاه مرجع هاری اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی، دکتر حبیبی رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور ضمن تقدیر از مدیریت صحیح و اصولی آزمایشگاه مرجع هاری بر آموزش و توانمند سازی نیروی های آزمایشگاهی جدید برای این آزمایشگاه تاکید کرد و افزود: درخصوص آموزش نیروهای آزمایشگاه هاری از طرف سازمان بهداشت جهانی و OIE برگزار خواهد شد و ما در صدد تبدیل مرکز هاری کشور به مرکز بین المللی می باشیم.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در جمع همکاران اداره دارو و درمان و آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی بر پرورش نیروهای آزمایشگاهی با توان علمی بالا تاکید کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت های بالای استان در زمینه وجود آزمایشگاه های مجهز، کارخانجات سرم سازی و داروسازی دامپزشکی و دارا بودن مرز مشترک با چند کشور و همچنین گمرکات متعدد، انتظار می رود به منظور رشد در زمینه تولید و یا صادرات و واردات داروهای دامی در این استان، با همراهی جدی بخش خصوصی در امر واردات و صادرات و با نظارت دقیق و مستمر بخش دولتی صورت گیرد.

دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی نیز در این بازدید با اعلام اینکه در حال حاضر در استان آذربایجان شرقی ۴ واحد آزمایشگاه دامپزشکی همکار بخش خصوصی در حال فعالیت می باشند، افزود: همکاری تنگاتنگ با آزمایشگاه های همکار بخش خصوصی در جهت پاسخگویی به نیاز آزمایشگاهی استان صورت می گیرد و همچنین نظارت دقیق کارشناسان بخش دولتی از فعالیت آزمایشگاه های دامپزشکی سطح استان با جدیت انجام می پذیرد.

لازم به ذکر است در این بازدید از محل ساختمان جدید مجتمع آزمایشگاهی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی نیز بازدید به عمل آمد و در خصوص تکمیل تجهیزات آزمایشگاهی قول مساعد داده شد.