برگزاری مراسم گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها و ایام الله مبارک دهه فجر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی
برگزاری مراسم گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها و ایام الله مبارک دهه فجر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی،  مراسم گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر و روز زن با حضور دکتر احمد بایبوردی رییس مرکز، سرهنگ پاسدار رحیم جدی فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی شهید عبداللهی، حجت الاسلام والمسلمین آرمان مسئول دفتر نمایندگی […]

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی،  مراسم گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر و روز زن با حضور دکتر احمد بایبوردی رییس مرکز، سرهنگ پاسدار رحیم جدی فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی شهید عبداللهی، حجت الاسلام والمسلمین آرمان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در مرکز، دکتر منیری فر فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای آموزش کشاورزی  ،معاونین،روسای بخش های تحقیقاتی، روسای ادارت مرکز و بانوان شاغل در مرکز برگزار شد.
دکتر احمد بایبوردی ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد  پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر و روز زن از زحمات بانوان شاغل در مرکز قدردانی نمود. و یکی از برکات انقلاب را ارزش دادن به زن دانست و متن ادبی در خصوص مادر به شرح ذیل قرائت نمود.
به نام علیمی که فاطمه  را دخت گرانقدر محمد مصطفی و همسر علی مرتضی قرار داد. سلام بر مادر رسالت، همسر ولایت، رحمت حق، گل گلزارنبی، عزیز سرمدی، نور چشمان نبی، عزیز داور، علی را یاور، یگانه گوهر از نسل احمد، خاتون دوسرا، ام ابیها و درود برشما زنان و مادران مهربان امروز
از فیض نگار، جان هستی به هیجان آمده است و در بزم میلاد مسعود یگانه دخت احمد که یکتاگهری ز بحر سرمد است به یمن ریزش کریمانه تحفه آسمانی، دایره دلدادگی و مستانگی کوثر پیغمبری نقش تجلی زده است و عالم، گلشن و دیدگان همگان روشن گشته است.
بانو، ای مهربانترین آفریده خدا، هیچ می دانی بودنت چقدر ارزشمند است؟ می دانی خانه با وجود جتس تو است که همیشه خانه است؟ شک‌نکن تو زیباترین هنر خالق هستی. بهشت را که نه در زیر پایت بلکه درست در دستانت می بینم. بانوی سرزمینم قدر خودت را بدان، زن بودنت را دست کم نگیر، این روزها زن بودن هنر می خواهد و این تویی که چشم نوازترین هنر خلقتی.
وقتی جشم به جهان گشودم، قلب کوچکم مهربانی لبخند و نگاهت را که پر از صداقت و بی ریایی بود احساس کرد. دیدم زمانی را که با لبخندم، لبخند زیبایی بر چهره خسته ات نشست و دنیایت سبز شد و با گریه ام دلت لرزید و طوفانی گشت. از همان لحظه فهمیدم که تنها در کناراین‌نگاه پرمهر و محبت است که احساس امنیت خواهم کرد.
مادر بودن سخت ترین و پرمشقت ترین کار دنیاست کا تا آخر عمر هم بازنشستگی ندارد و تنها حقوقی که می طلبد اندکی عشق است.
این روز شکوهمند را به همه زنان و مادران و نیز شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نمایم. با امید به اینکه باسرافرازی، عزت، عظمت و حشمت رهرو راه آن بانوی همام باشیم.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین آرمان در مورد صفات حضرت زهرا سلام الله علیها و فضیلت احترام به پدر و مادر سخنرانی نمود و احادیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار در باب احترام به والدین بیان نمود.
وی همچنین در خصوص اقدامات انجام یافته در حوزه زنان در طول سالهای پس از انقلاب توضیحاتی ارائه نمود.
در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایا از بانوان  شاغل در مرکز  و برندگان مسابقات هفته دفاع مقدس قدردانی گردید.
روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی

 

 

     
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰