پیام تبریک رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در آستانه ولادت با سعادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و روز پدر
پیام تبریک رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در آستانه ولادت با سعادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و روز پدر

امشب شب ولادت مولای ما علی است      سلطان دین و دل، شه ارض و سماء علی است   با گوش دل شنو که به یمن قدوم او                  تسبیح اهل هر دو جهان ذکر یا علی است دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، ضمن تبریک ولادت با سعادت امیر […]

امشب شب ولادت مولای ما علی است      سلطان دین و دل، شه ارض و سماء علی است
  
با گوش دل شنو که به یمن قدوم او                  تسبیح اهل هر دو جهان ذکر یا علی است

دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، ضمن تبریک ولادت با سعادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و تبریک روز پدر به کارکنان مرکز علی الخصوص پدران گرانقدر پیام تبریکی صادر نمود در این پیام آمده است:

امشب پدر عدالت می آید امشب در آسمان غوغاست و فرشتگان بین زمین و آسمان در رفت و آمد و فضا، آغشته به عطر بهشتی و گلهای سرخ محمدی . امشب زمین به آسمان چسبیده ، یکی شده ، همه جا غرق نور و صفاست و مرکز نورازعرش به کعبه آمده و این خانه مرکز ارتعاش نور الهی شده و ملائک نیز به دور کعبه در حال طواف . ولادت امام علی(ع) آغازگر اشاعه عدالت و مردانگی و معرف والاترین الگوی شهامت و دیانت و مظهر علم و عزت و عدالت و سخاوت و شجاعت، اسد الله الغالب، علی بن ابیطالب بر پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری و تمامی مسلمانان جهان و همکاران محترم مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی مبارک و خجسته باد. انشاالله همه بتوانیم از رهروان راستین ائمه اطهار و مولای متقیان، امیر مومنان باشیم.

ولادت حضرت على(ع) یکى از زیباترین فصل‏هاى کتاب آفرینش است که نشان دهنده مقام والا و پرتوى از عظمت آن امام هُمام مى باشد. در شب ولادت ایشان، زمین غرق نور و معنویت بود و از آسمان نیز باران فضل و رحمت مى بارید. ابوطالب که از شادى در پوست خود نمى گنجید، فریاد مى زد: «اى مردم! دوست خدا در خانه خدا متولد شد.» رسول اکرم(ص) نیز در این رابطه فرمودند: به دنیا آمدن حضرت على(ع) همانند تولد حضرت مسیح(ع)، مهم و معجزه آساست و خداوند على(ع) را از نور من آفرید و ما هر دو از یک نور هستیم.» آرى تولد حضرت مسیح(ع) معجزه‏اى بزرگ بود و حضرت مریم در آن هنگام از خانه خدا (بیت المقدس) خارج شد ولى فاطمه بنت اسد(س) به درون خانه خدا فرا خوانده شد و مهمان مائده‏هاى آسمانى گشت تا زیباترین تولد تاریخ بشریت، به نام مبارک حضرت على(ع) ثبت شود.

حضرت علی (ع) در نسل ابراهیم خلیل ریشه داشت. در خانه کعبه زاده شد؛ فضیلتی که نه پیش و نه پس از او، کسی در آن شریک نبود. در دامن نبوت رشد کرد. نخستین مسلمان شد؛ اولین مردی که به رسالت ایمان آورد. در روزهای سخت و پرآشوب، یاور اسلام گشت. سایه ساری بود آرامش بخش، همراهی استوار و هم یاری فداکار. لیله المبیت را او آفرید؛ در شب هجوم مشرکان برای قتل پیامبر در بستر ایشان آرمید. علی علیه السلام در بدر، ذوالفقار حماسه آفرین بود؛ در احد، سپر ستم زدا و در خندق، تمامی اسلام که در برابر تمامی کفر ایستاد. علی از اهل بیت بود؛ همانان که از رِجس و شرک دور بودند و از تطهیر شدگان شمرده می شدند. علی علیه السلام کسی است که خداوند درباره اش گفته است: «پیشوا و ولی شما، تنها خداست و پیامبر او و آنان که ایمان آوردند؛ همان ها که نماز را بر پا می دارند و در حال رکوع زکات می دهند.» علی علیه السلام تفسیر این همه فضیلت است؛ مردی که فقط یک بار در تاریخ هستی ظهور کرد.

روز پدر فرصت بسیار مناسبی است تا بر دست پدرانمان را که از محبت پینه بسته بوسه زنیم ، پدر یکی از بزرگترین نعمت ها در زندگی هر انسانی است و علاوه بر این پدر می تواند تکیه گاهی محکم در زندگی هر فردی باشد  و تشکر از زحمات پدر و مادر بزرگترین وظیفه ای است که هر فردی بر عهده دارد و پدر و مادر نعمت های بزرگ در زندگی هستند که وجود آنها می تواند مکمل خوشبختی هر فردی باشد. هیچ یک از ما قادر نیستیم که محبت های پدر و مادر خود را جبران کنیم، ولی گاهی سعی می کتیم احساسات خود را مطرح کنیم و سپاسگذار محبت های آنها باشیم و این قدردانی نباید به روز خاص و تاریخ خاص محول شود ما باید هر زمان قدردان محبت های عزیزانمان باشیم تا دیر نشده است.

بنده ضمن تبریک روز پدر برای تمام پدران سرزمینم، آرزو می کنم به احترام این ماه پر خیر و برکت هیچ پدری شرمنده و درمانده نگردد و همه پدران با عزت و عظمت عمر را سپری نمایند.

روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی