تداوم قطع برق و خاموشی در آذربایجان شرقی/ شرکت برق: تولید و مصرف توازن ندارد
تداوم قطع برق و خاموشی در آذربایجان شرقی/ شرکت برق: تولید و مصرف توازن ندارد

مدیرعامل توزیع برق تبریز با اشاره به خاموشی‌های متعدد در تبریز و برخی مناطق استان، گفت: علت اصلی خاموشی‌ها در چند روز گذشته عدم توازن تولید و مصرف برق در کشور است. عادل کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به خاموشی‌های متعدد در تبریز و برخی مناطق استان، اظهار داشت: علت […]

مدیرعامل توزیع برق تبریز با اشاره به خاموشی‌های متعدد در تبریز و برخی مناطق استان، گفت: علت اصلی خاموشی‌ها در چند روز گذشته عدم توازن تولید و مصرف برق در کشور است.

عادل کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به خاموشی‌های متعدد در تبریز و برخی مناطق استان، اظهار داشت: علت اصلی خاموشی‌ها در چند روز گذشته عدم توازن تولید و مصرف برق در کشور است.

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های برق آبی به دلیل کاهش بارش ۳۵ درصدی، تولید این نیروگاه‌ها کاهش یافت افزود: برخی نیروگاه‌ها هم در حال اورهال هستند.

مدیرعامل توزیع برق تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به اینکه تأخیر در اتمام آن و عدم ورود به موقع به شبکه توزیع باعث خاموشی‌ها شد، گفت: خاموشی اضطراری اعمال کردیم تا شبکه دچار فروپاشی نشود.

وی عدم اعمال خاموشی را موجب از دست رفتن کل شبکه توزیع برق عنوان کرد و ابراز داشت: برای حفظ فرکانس و عدم خاموشی شبکه، مجبور به اعمال خاموشی شدیم.

کاظمی ادامه داد: تا چند روز آینده به دلیل ورود نیروگاه‌های اورهال شده به مدار توزیع برق، خاموشی برق به حداقل خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های خاموشی در مناطق اعلام می‌شود خاطر نشان کرد: برای اطلاع مردم از خاموشی‌های آینده در سایت شرکت، برنامه‌ها را منتشر می‌کنیم.

مدیرعامل توزیع برق تبریز، اسکو و آذرشهر، با تاکید بر اینکه اگر در چند روز آینده مصرف بهینه شود، خاموشی کمتر می‌شود، ابراز داشت: در پیک بار نیازمند همراهی و صرفه جویی مردم هستیم تا از پیک بار عبور کنیم و خاموشی به حداقل برسد.