تبریز باید به‌عنوان شهری اسلامی مطرح شود
تبریز باید به‌عنوان شهری اسلامی مطرح شود
تبریزکهن-عباس رنجبر امروز در آئین معارفه خود به‌عنوان شهردار جدید تبریز اظهار کرد: خدا را شاکرم که دوباره توفیق خدمتگذاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برای مردم شریف تبریز را نصیب بنده کرد.

تبریزکهن-عباس رنجبر امروز در آئین معارفه خود به‌عنوان شهردار جدید تبریز اظهار کرد: خدا را شاکرم که دوباره توفیق خدمتگذاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برای مردم شریف تبریز را نصیب بنده کرد. نظامی که بر پایه دین مبین اسلام و مکتب تشیع شکل گرفته و با نثار خون پاک هزاران شهید در این جامعه شکل گرفته و ما نیز در آن عرصه می‌خواهیم خدمت کنیم.

به گزارش خبرنگار ما؛ وی ادامه داد: من خود را مدیون خون شهدا می‌دانم و بر خود وظیفه می‌دانم در هر پستی که باشم، خدمتگزار این مردم باشم.

شهردار تبریز با بیان اینکه تبریز به عنوان یک کهن‌شهر، ام‌القرای همه ما است و دلبستگی ویژه‌ای به این شهر داریم، گفت: در کنار این موضوع، تبریز باید به عنوان شهری اسلامی مطرح شود. در مؤلفه‌های شهر اسلامی می‌توان به سه مولفه اشاره کرد که یکی بحث انسان و دیگری رفتار است که وجه عملی شهر را توصیف می‌کند و سومین مولفه، کالبد شهر است که به وصف وجه عینی و فضای شهر می‌پردازد.

وی افزود: وظیفه ما این است که در هر سه بعد، زمینه‌های رشد و تعالی انسان را کامل کنیم و در این راستا خود و همکارانم که قطعا انتظار دارم بیش از پیش کمک کنند، موظف هستیم که در تعالی سازمان قدم برداریم.

رنجبر، حفظ و توسعه سرمایه‌های انسانی را یکی از ویژگی‌های مهم سازمانی دانست و افزود: ما باید در جهت ارزیابی علمی و عملی کارکنان پیش برویم. با این وظایف، مدیون مردم و شهدا هستیم و باید در راستای ارتقای کیفی خدمات به شهروندان قدم برداریم.

وی ادامه داد: لازم است تا ما شفافیت را سرلوحه کارها قرار دهیم. مسئولیت ما در قبال شهروندان، ارزش‌آفرینی برای آنها است تا زندگی آرامی را تجربه کنند. حفظ سرمایه‌های شهر نیز از جمله وظایف ماست و در کنار آن، ما باید نهادینه کردن عدالت اجتماعی و ترویج زندگی اسلامی را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

شهردار تبریز در پایان صحبت‌های خود در این آئین گفت: من از زحمات دکتر شهین باهر و همکاران ایشان در دوران خدمت و همچنین از دکتر سلیمانی در دوره سرپرستی که به نحو احسنت شهر را اداره کردند، تشکر می‌کنم.