پیام تبریک رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به مناسبت هفته وحدت
پیام تبریک رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به مناسبت هفته وحدت
تبریزکهن-رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در آستانه هفته وحدت فرا رسیدن هفته وحدت، که هفته نور و سرور، و ایام شادی و همبستگی است تبریک گفت .

تبریزکهن-رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در آستانه هفته وحدت فرا رسیدن هفته وحدت، که هفته نور و سرور، و ایام شادی و همبستگی است تبریک گفت .
دکتر احمد بایبوردی افزود:هفته وحدت میراث گرانبهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) را که نوید بخش همدلی و همبستگی برای نیل به اهداف عالیه اسلامی است، را به محضر عموم مسلمانان و آزادی خواهان در سراسر پهنه گیتی تبریک و تهنیت گفته، و پیروزی روز افزون سپاه اسلام را بر لشگریان کفر و الحاد از درگاه الهی آرزو کرد .

در ادامه این پیام آمده است :

هفته وحدت خنثی کننده‌ی توطئه‌های دشمنان، درمسیر تفرقه افکنی است.

هفته ی وحدت، سایه ساری آرامش بخش، دل انگیز و روح پرور برای هموطنان مسلمان ماست. فرا رسیدن هفته وحدت همراه با میلاد فرخنده و مسعود مبشر خرد، آگاهی و مبلغ عشق و مهربانی، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و نیز ولادت فرخنده پیشوای راستین صالحین و صدیقین حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) را خدمت مقام معظم رهبری، همه مسلمانان و همکاران عزیز تبریک عرض نموده و از خداوند منان مسئلت می نمایم از پیروان راستین پیامبر عظیم اسلام و ائمه اطهار (س) باشیم.

وی با بیان این مطلب که هفته وحدت چشمه ساری از معرفت و شعور، در کام تشنه ی خلق خداست اظهار داشت: هفته وحدت، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پُر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد این هفته اِحیای هویت اسلامی و صیانت از حرّیت انسانی در جهان با وحدانیت و تأکید بر مُشترکاتِ دینی امکان پذیر خواهد بود وحدت بین همه مذاهب لازم و ضروری است. به خصوص در شرایط امروز که دشمنان می خواهند شیعه و سنی سلاح بردارند و به جان هم بیافتند و نتیجه ای حاصل نخواهد شد جز شادی دشمنان اسلام.

دکتر احمد بایبوردی با اشاره به اینکه هفته وحدت، چتری مبارک ازایثار و فداکاری بر مردم است و میوه آرامش و پیشرفت و امنیت، بر درخت اتحاد می‌روید   بیان نمود: حیات واقعی دین اسلام، بر پایه وحدت بنا شده، زیرا اسلام دین تک محور نیست و این رمز ماندگاری آن است. خداوند متعال هم دستورهای خود را بر پایه وحدت نهاده تا مسلمین نسبت به یکدیگر احساس مسئوولیت کنند و همه با هم به سوی سعادت گام بردارند. یعنی مؤمنین یک خانواده بزرگ هستند تحت سرپرستی دستورهای الهی: «اِنَّما الْمُؤمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصْلِحُوا بینَ اَخَوَیکُم؛ مؤمنان همه برادرند، پس همیشه بین برادرانتان صلح برقرار سازید.

وی ضمن اشاره به حدیثی از پیامبرصلی الله علیه وآله که فرموده اند:
الجَماعَهُ رَحمَهٌ و الفُرقَهُ عَذابٌ . وحدت مایه رحمت، و تفرقه موجب عذاب است ” خاطر نشان نمود: عمل به سیره نبوی، یکی از نقاط قوت وحدت است، گرچه این سیره به طور کامل در میان مسلمانان دنیا اجرا نمی شود؛ ولی عمل به همان مقدار کم از سیره پیامبراعظم صلی الله علیه و آله هم وحدت آفرین است. یکی از بارزترین ویژگی های سیره نبوی که در کتاب های گوناگون حدیثی از جمله «سنن النبی» آمده، جویا شدن از احوال مؤمنین و یاری رساندن به آنان بود که این رفتار پسندیده آن حضرت، حامل پیام وحدت میان مسلمانان است

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند “هر ملتی که متحد باشد، هر ملتی که میان خود تنازع و جدالِ ویرانگر نداشته باشد، مقابل همه ی دشمنی ها شکست ناپذیر خواهد شد” . بیان داشت: امیدوارم با تمسک به قرآن و معصومین و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری با اتحادی قلبی در جهت آبادی و استقلال ایران اسلامی در تمامی عرصه ها علی الخصوص در عرصه فعالیتی خود در بخش کشاورزی هر روز بهتر از روزهای قبل قدم های موثر و اساسی برداریم.

روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی