رونمایی از سند نقشه راه مدیریت پایدار خاک و آب در روز جهانی خاک
رونمایی از سند نقشه راه مدیریت پایدار خاک و آب در روز جهانی خاک
تبریز کهن : دبیر هفدهمین کنگره علوم خاک ایران از رونمایی از سند نقشه راه مدیریت پایدار خاک و آب در روز جهانی خاک خبر داد

به گزارش تبریز کهن ، محمد رضا بلالی، دبیر هفدهمین کنگره علوم خاک ایران و چهارمین همایش ملی مدیریت آب در مزرعه در گفتگو با خبرنگار ایانا با اشاره به انتشار پیش نویس سند نقشه راه مدیریت پایدار خاک و آب در آخرین روز برگزاری کنگره، گفت: در مجموع ۳ روز برگزاری «هفدهمین کنگره علوم خاک ایران و چهارمین همایش ملی مدیریت آب در مزرعه» نقشه راه مدیریت پایدار خاک و آب حاصل از هفدهمین کنگره علوم خاک ایران  منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: نقشه راه مدیریت پایدار خاک و آب حاصل از هفدهمین کنگره علوم خاک ایران تا ۱۵ آبان برای تجمیع اظهارنظر در معرض عموم کارشناسان، اساتید و سایر ذی نفعان قرار می گیرد و پس از اصلاح، نهایتا  منتشر خواهد شد.

به گفته وی؛ سند نقشه راه مدیریت پایدار خاک و آب در روز جهانی خاک رونمایی می شود.

گفتنی است هفدهمین کنگره علوم خاک ایران و چهارمین همایش ملی مدیریت آب در مزرعه، ۲۶ الی ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰، توسط موسسه تحقیقات خاک و آب، انجمن علوم خاک ایران و معاونت آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است در این کنگره دو سخنران از کشور دانمارک و کرواسی و همچنین از سازمان خواروبار کشاورزی ملل متحد (فائو) در  زمینه مدیریت پایدار خاک و آب، مدیریت پایدار خاک در شرایط شور و تنوع زیستی و زیست فناوری خاک سخنرانی خواهند کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایانا