آمریکا عامل اصلی مشکلات اقتصادی و تحریم علیه ملت ایران است
آمریکا عامل اصلی مشکلات اقتصادی و تحریم علیه ملت ایران است
تبریز کهن-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه هرجا استکبارستیزی کردیم پیشرفت کرده ایم گفت: آمریکا عامل اصلی مشکلات اقتصادی و تحریم علیه ملت ایران است

 حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در تبریز روز ۱۳ آبان را فرصت مغتنمی برای استکبارستیزی و افشای توطئه‌های استکبار دانست و اظهار داشت: چرایی استکبارستیزی مبانی قرآنی و عقلی دارد و پذیرش ظلم و استکبار مغایر با عقلانیت و انسانیت است.

وی دلایل تاریخی ضرورت استکبارستیزی را برشمرد و گفت: جنایات استکبار علیه ایران از کودتای ۲۸ مرداد و کاپیتلاسیون تا تحریم های اقتصادی و فشار حداکثری است لذا معتقدم استکبار ستیزی از عوامل حفظ انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه آمریکا عامل اصلی مشکلات اقتصادی و تحریم علیه ملت ایران است، ابراز داشت: عهدشکنی آمریکا و تداوم خصومت ورزی ها علی رغم حسن نیت ایران در برجام هم از دیگر تجربیات است که همواره باید در سیاست‌ها و اقدامات مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هرجا استکبارستیزی کردیم پیشرفت کرده ایم گفت: کنار گذاشتن استکبارستیزی موجب آسیب پذیری و توقف رشد ایران خواهد بود چراکه استقلال کشور خدشه دار می شود.

امام جمعه تبریز، چرایی ترجیح مقاومت بر سازش را کم بودن هزینه های آن نسبت به سازش دانست و تصریح کرد: عدم تغییر نگاه ضد آمریکایی در جامعه ایران با رفتن ترامپ و آمدن بایدن هم به اثبات رسید چراکه نظرسنجی ها نشان می دهد که ۸۵ درصد ایران دید منفی به آمریکا دارند و موجب رویگردانی از سیاست واشنگتن به شرق شده است.

وی چگونگی تداوم استکبارستیزی را یادآور شد و گفت: حل بی عدالتی، خروج انحصار سرمایه و خارج کردن انحصار از دست باند ثروت و قدرت، حمایت از رویکرد دولت در جوانگرایی و تسهیل حضور نخبگان در مدیریت ها و همدلی و همراهی با مردم نه نگاه مغرورانه به مردم، منحصر نشدن در استفاده از اصولگرایان و استفاده از همه توان ها در کشور می تواند به مرگ بر آمریکای عملی تعبیر شود.