تاکیدنماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی بر مشارکت همگانی برای صیانت از منابع طبیعی
تاکیدنماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی بر مشارکت همگانی برای صیانت از منابع طبیعی
تبریزکهن-نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی بر مشارکت همگانی برای صیانت از منابع طبیعی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما؛ حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی با تشریح اهمیت منابع طبیعی و آبخیزداری حفاظت و مراقبت از مواهب الهی و خدادادی را وظیفه همه آحاد جامعه دانست.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه مراتع و جنگل ها به عنوان نعمت مهم خدادادی باید از سوی همگان مراقبت شود چون این مواهب الهی و طبیعی باعث بقای انسانهاست و بدون منابع طبیعی امکان حیات میسور نیست.
وی جلوگیری از آتش سوزی در جنگل ها و مراتع و مقابله با قطع اشجار به صورت غیرقانونی و همچنین برخود با مقوله زمین خواری را در حال حاضر جزئی از ضرورت های مهم اداره‌ منابع طبیعی دانست و بر لزوم همکاری همه متولیان امر و دستگاه های نظارتی تاکید کرد.
در ابتدای این دیدارکه مدیر کل منابع طبیعی وابخیزداری استان هم با ارائه گزارشی از مسائل مهم منابع طبیعی وابخیزداری استان از جمله مباحث مختلف در حوزه حفاظت و صیانت از عرصه های طبیعی و پدیده هایی چون زمین خواری وقطع اشجار جنگلی و مدیریت مراتع و خصوصا وقوع آتش سوزی در فصل گرما گفت: وقوع اتش سوزی ها در جنگل ها و مراتع عمدتا عامل انسانی دارد و صیانت از منابع طبیعی نیاز مند فرهنگ سازی وتلاش جهادی است.
دکتر سیروس داودی با اشاره به توجهات ویژه ودلسوزانه نماینده محترم ولی فقیه دراستان نسبت به منابع طبیعی وابخیزداری این مجموعه را نیازمند راهنمایی و حمایتهای ایشان در جهت فرهنگ سازی معارف منابع طبیعی دانست
وی گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با توجه به ماموریت کاری و اثر گذاری که در حوزه های مختلف دارد جزو ادارات مهم استانی است و خدمت در مسئله منابع طبیعی را خدمت به حیات بشر می داند .