بررسی آثار هنری مرتبط با ایثار و شهادت در کمیسیون هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی
بررسی آثار هنری مرتبط با ایثار و شهادت در کمیسیون هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی
تبریزکهن-آثار هنریِ مرتبط با ایثار و شهادت که پس از انتشار فراخوان، به دبیرخانۀ کمیسیون هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی واصل شده بود، در جلسۀ این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛در جلسه کمیسیون هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی که پیش از ظهر امروز، یکشنبه به ریاست «جابر ابوالفتح زاده» مدیرکل بنیاد برگزار شد، کارشناسان حاضر فقط طرح ساخت یک فیلم را در مرحلۀ اول تایید کردند و دیگر طرح ها برای بررسی، باید در انتظار تشکیل جلسات بعدیِ این کمیسیون باشند. به این ترتیب طرحِ فیلم مزبور برای بررسی و اخذ مصوّبۀ نهایی، به کمیسیون هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ارسال شد.

به دنبال انتشار فراخوان، آثاری در رشته های هنرهای تجسّمی، فیلم، سریال، تئاتر، سرود، کلیپ و مستند مدافعان حرم و ایثار اجتماعی به دبیرخانۀ کمیسیون هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی واصل شده است.

اعضای کمیسیون هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی متشکّل از «جابر ابوالفتح زاده» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به عنوان رئیس کمیسیون، «اکبر صمدی آذر» رئیس اداره امور هنری، انتشارات و اسناد بنیاد استان به عنوان دبیر کمیسیون، «علی محرمی» معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به نیابت از مدیرکل ارشاد استان، «مهدی لزیری» کارگردان، بازیگر و پیشکسوت هنرهای نمایشی، «سیدوحید فاطمی» کارگردان و فیلمساز، «رسول سهرابی» معاون سیمای صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی و «مهداد کرباسی» مدیر واحد شعر و موسیقی صداوسیمای مرکز استان هستند.

حمایت بنیاد از آثار هنری در حوزۀ ایثار و شهادت
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در این جلسه از حمایت بنیاد از آثار هنری در حوزه ایثار و شهادت خبر داد.

«جابر ابوالفتح زاده» اظهار کرد: هنر یکی از بهترین مسیرها برای ترویج و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت است و از اینرو بنیاد شهید و امور ایثارگران از تولیدکنندگان آثار هنریِ مرتبط با حوزه ایثار و شهادت حمایت می کند.

وی به برنامه ریزی عملیّاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالجاری اشاره و اظهار کرد: با توجه به اعتبارِ تخصیصیِ مناسب، آمادۀ دریافت طرح های هنرمندان عزیز و حمایتِ مادّی از آنها هستیم.