شعب قضایی ویژه حمایت از خانواده معظم ایثارگران دردادگستری آذربایجان شرقی ایجاد می شود
شعب قضایی ویژه حمایت از خانواده معظم ایثارگران دردادگستری آذربایجان شرقی ایجاد می شود
 تبریزکهن-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی از ایجاد شعب ویژه حمایت از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در دادگستری کل استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، «جابر ابوالفتح زاده» با اشاره به برگزاری نشست صمیمی خود با «موسی خلیل اللهی» رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی که صبح امروز، شنبه و با همراهی «خدیجه امامی» سرپرست اداره حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان صورت گرفت، گفت: سیاست اصولی بنیاد شهید و امور ایثارگران در دورۀ مدیریت آقای دکتر «قاضی زاده هاشمی»، حمایت سازماندهی شده از مراجعانِ ایثارگر به تشکیلات قضایی است و بر همین اساس در دیدار صبح امروز با رئیس کل محترم دادگستری استان بر حمایت قضایی از ایثارگران و نقش دادگستری کل استان در این خصوص تاکید شد.

وی ادامه داد: برابر توافق حاصل شده، مقرر گردید شعب قضایی ویژۀ حمایت از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در دادسرا، دادگاه کیفری دو و دادگاه خانواده تبریز ایجاد شود.

ابوالفتح زاده با یادآوری این مطلب که پیش از این شورای حل اختلاف ویژه ایثارگران با مساعدت تشکیلات قضایی استان دایر شده بود، افزود: همکاری در خصوص ایجاد شعب قضایی ویژه ایثارگران، در امتداد همکاری های مطلوبِ قبلیِ دادگستری کل و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قابل ارزیابی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی ادامه داد: در این دیدار همچنین در خصوص راهکارهای دیگرِ رفع مشکلات قضایی ایثارگران بحث و تبادل نظر شد و رئیس کل محترم دادگستری استان دستور تسریع در رسیدگی به پرونده های مفتوحِ ایثارگران در شعب قضایی استان را صادر کرد.