رسالت اصلی آستان قدس رضوی کارفرهنگی است/اولویت اصلی جشنواره پهلوان پروری و کمک به ورزشکاران
رسالت اصلی آستان قدس رضوی کارفرهنگی است/اولویت اصلی جشنواره پهلوان پروری و کمک به ورزشکاران
تبریزکهن-از آنجایی که رسالت اصلی آستان قدس رضوی کار فرهنگی است تولیت آستان قدس رضوی نیز اولویت آستان قدس رضوی را فعالیت‌های فرهنگی می داند.

تبریزکهن-از آنجایی که رسالت اصلی آستان قدس رضوی کار فرهنگی است تولیت آستان قدس رضوی نیز اولویت آستان قدس رضوی را فعالیت‌های فرهنگی می داند.

به گزارش خبرنگار ما درتبریز؛متولیان آستان قدس رضوی در استان ها نیز درراستای پیاده شدن سیاست کلی این مجموعه با تأکیدبرمشارکت جمعی دردیپلماسی فرهنگی، برنامه‌ها و سیاست‌های خود را در فضای فرهنگی ترسیم و تعریف کرده و این سیاست رادرحوزه فرهنگی و ورزشی دراقصی نقاط کشورمان عملیاتی نموده است.

در ادامه همین ماموریت های محوله مدیر جشنواره فرهنگی ورزشی آستان قدس رضوی استان درآذربایجان شرقی نیزگفت:آستان قدس رضوی در قالب نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی در تبریز ،مسابقات سه رشته ورزشی را برگزار می کند.
سیدجواد مرتضوی در نشست با خبرنگاران افزود: برای حمایت و همه گیر شدن ورزش بین جوانان؛ این مسابقات مختص نوجوانان پسر شامل متولدین ۱۱بهمن ۱۳۸۶ به بعد بوده و در سه رشته فوتسال، والیبال و ورزش های زورخانه ای و پهلوانی پس از پایان امتحانات خرداد ماه سال آینده برگزار می شود.

مرتضوی تصریح کرد: کانون ورزش آستان قدس رضوی در سال ۱۳۹۸ تاسیس شده است پیش از این فعالیت‌های آستان قدس رضوی مختص شهر مشهد بود  ولی در دوره تولیت آیت الله رئیسی در آستان قدس رضوی مقررگردید که کانون‌های آستان قدس در استان‌ها با همان اهداف مشهد تاسیس و فعالیت خود را آغاز کنند و چنین شد که در استان ها آستان قدس رضوی متولی ادامه مسیر گردید.

وی تاکید کرد؛ از آنجایی که ورزشکاران بایداز آمادگی جسمی وبدنی لازم  برخوردار باشند سعی شده است بعد از امتحانات خردادماه این جشنواره ورزشی برگزار گردد.

مدیر جشنواره فرهنگی ورزشی آستان قدس رضوی استان درآذربایجان شرقی تاکید کرد؛ در برنامه های ورزشی ما تیم داری و قهرمان پروری هدف ما نبوده بلکه شبکه سازی ورزشی با هویت رضوی به خصوص پهلوان پروری و کمک به ورزشکاران در این جشنواره مد نظر است.

مرتضوی تصریح کرد:ازدیگر اولویت این جشنواره بیشتر پرداختن به استعداد یابی و استعداد شناسی است و در حین برگزاری مسابقات گروه های استعدادیابی این مهم را رصد کرده و افراد مستعد را به ورزش حرفه ای معرفی خواهند کرد تا حقی از احدی اجحاف نشود.

وی اشاره ای به حضور بانوان در برنامه های  آستان درحوزه ورزش نمود وگفت:یکی از اهداف آستان قدس رضوی تشویق و روی آوری بانوان به ورزش های همگانی بوده چرا که براین باور هستیم بانوان نقش اصلی  را در ایجاد محیط با نشاط در خانواده و جامعه ایجاد می کنند و انتظار می رود این مسابقات در بخش دختران هم برگزار گردد.

این خادم آستان قدس رضوی در آذربایجانشرقی تاکیدکرد: براساس برآورده های اولیه محتمل است قریب به یک هزار نفر ورزشکاران در مسابقات استان آذربایجان شرقی حضور داشته باشند.

مرتضوی خاطر نشان شد:این مسابقات از سطح شهرستان‌ها آغاز شده و در مرحله بعدی مسابقات در مراکز استان و منطقه شمالغرب به میزبانی تبریز برگزار و نفرات و تیم‌های برتر معرفی و مرحله نهایی نیز در شهر مشهد برگزار خواهد شد./ ایازی آرمان تبریز