تمهیدات ویژه برای تدابیر حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی آذربایجان شرقی
تمهیدات ویژه برای تدابیر حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی آذربایجان شرقی
تبریزکهن-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از تمهیدات ویژه برای تشدید تدابیر حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی آذربایجان شرقی خبر داد.

تبریزکهن-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از تمهیدات ویژه برای تشدید تدابیر حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما؛ سیروس داودی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی در ایام نوروز تعطیل نیست، افزود: تمهیداتی اندیشیده شده تا یگان حفاظت منابع طبیعی استان برای حراست از عرصه های منابع طبیعی و اراضی ملی در تعطیلات نوروزی به صورت کشیک‌های نوروزی به طور شبانه روزی از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ در پایگاههای امداد و جنگل منابع طبیعی استان اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه عرصه های منابع طبیعی جزو انفال و سرمایه های ملی محسوب می شوند، اظهار کرد: ۴۷ تیم یگان حفاظت منابع طبیعی آذربایجان شرقی به صورت خودرویی جهت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استان در نوروز فعال هستند و به منظور تدابیر اجرایی حفاظتی، این طرح با رویکرد پیشگیرانه در استان به مرحله اجرا درآمده و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی با تمامی امکانات و تجهیزات در این ایام به گشت‌زنی پرداخته و با هرگونه تعرض و تجاوز به عرصه های ملی و منابع طبیعی وفق مقررات و قوانین موضوع برخورد قانونی می کنند.

داودی اضافه کرد: در این راستا همکاری و هم افزایی با سایر یگان های حفاظتی استان در جهت برخورد با متخلفان نیز انجام پذیرفته است و گشتهای حفاظت از منابع طبیعی در جهت جلوگیری از اقدامات و تصرفات غیر قانونی اراضی ملی به طور مستمر برقرار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: در ۲۱ شهرستان استان نیز کشیک ویژه منابع طبیعی نسبت به برقراری گشت‌های حفاظتی اقدام می کنند. این گشت‌ها برای جلوگیری از تجاوز به عرصه های طبیعی و سوء استفاده از آن و پیشگیری از آسیب رساندن و آتش سوزی در تعطیلات فعال است.

داودی تاکید کرد: در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ تیم های گشت های حفاظتی منابع طبیعی در استان در آماده باش کامل هستند و به صورت شبانه روزی اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می دهند و با متعرضین و متخلفین به اراضی ملی برخورد قانونی و بدون ملاحظه صورت خواهد گرفت.

وی عنوان کرد:‌ در ایام تعطیلات نوروزی امسال گزارش های تخریب، تصرف، قطع درختان و قاچاق چوب، محصولات جنگلی، مورد رسیدگی سریع قرار می‌گیرد و از مردم شریف استان، دوستداران و همیاران طبیعت، بهره‌برداران، جوامع محلی، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی مراتب را از طریق شماره تلفن های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ به همکاران ما در یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان اطلاع دهند.