زندگی بدون کیسه‌های پلاستیکی ریشه در فرهنگ ما دارد
زندگی بدون کیسه‌های پلاستیکی ریشه در فرهنگ ما دارد
تبریزکهن- مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداري تبريز با بيان اينكه زندگی بدون کیسه‌های پلاستیکی ریشه در فرهنگ ما دارد گفت : زندگي امن و محیط زیست سالم در گرو کاهش استفاده از مواد پلاستیکی است که نیاکان ما در طول تاریخ همواره این مساله مهم را سر لوحه زندگی خود قرار داده‌اند.

تبریزکهن- مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با بیان اینکه زندگی بدون کیسه‌های پلاستیکی ریشه در فرهنگ ما دارد گفت : زندگی امن و محیط زیست سالم در گرو کاهش استفاده از مواد پلاستیکی است که نیاکان ما در طول تاریخ همواره این مساله مهم را سر لوحه زندگی خود قرار داده‌اند.

علیرضا اصغری اضافه کرد : حفاظت و حراست از محیط زیست وظیفه همگانی است که در صورت اهتمام نسل‌های بعدی می‌توانند در سلامت کامل زندگی کنند.

وی افزود : متأسفانه امروزه روند استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و مواد پتروشیمی در جامعه روز به روز در حال افزایش است که مشکلات زیست محیطی فعلی در نتیجه رفتارهای غلط در سبک خرید و حمل مایحتاج زندگی است.

اصغری خاطر نشان کرد : در سال‌ها و دهه‌های گذشته و قبل از بیشتر کشورهای توسعه یافته، استفاده از پاکت‌های کاغذی در فروشگاه‌ها و صنوف ایران رایج بود که متأسفانه با افزایش روند استفاده از مواد پلاستیکی این امر مهم و حیاتی روز به روز به فراموشی سپرده شد.

او در آخر تاکید کرد : سیاست گذاری‌های لازم جهت احیای فرهنگ استفاده از پاکت‌های کاغذی در سازمان مدیریت پسماند انجام شده که امیدواریم با همکاری شهروندان و اصناف به یک فرهنگ همگانی در شهر اولین‌ها تبدیل شود.