ارائه فرمول کودی توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با توجه به افزایش قیمت کودهای شیمیایی
ارائه فرمول کودی توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با توجه به افزایش قیمت کودهای شیمیایی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی بر لزوم برنامه ریزی با تکیه بر پتانسیل های داخلی استان در جهت تامین نیازهای بخش کشاورزی به ویژه نهاده های دامی تاکید نمود. به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان گفت: […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی بر لزوم برنامه ریزی با تکیه بر پتانسیل های داخلی استان در جهت تامین نیازهای بخش کشاورزی به ویژه نهاده های دامی تاکید نمود. به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان

گفت: با توجه به افزایش قیمت کودهای شیمیایی، فرمول کودی جایگزین توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ارائه گردیده است که کشاورزان عزیز مختار به استفاده از هر دو نوع کود می باشند که لازم است کودهای مذکور توسط شرکت خدمات حمایتی در دسترس کشاورزان قرار گیرد.

وی در ارتباط با طرح یاوران تولید گفت: این طرح یکی از برنامه های وزیر محترم جهاد کشاورزی بوده و خوشبختانه اجرای این طرح توسط استان آذربایجان شرقی و حوزه تحقیقات و آموزش کشاورزی استان موفقیت آمیز و همگام بوده و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در بخش ستاد پشتیبانی مروجین کشور نیز موفقیتهایی به دست آورده و همچنان به خوبی به کار خود ادامه می دهد که اگر بتوانیم در این دو بخش همچنان عملکرد موفقی داشته باشیم، در پیشبرد اهداف دیگر به مشکل برنمی خوریم.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به مشکلات موجود در جامعه اشاره کرد و گفت متاسفانه بیماری کرونا از یک سو و تحریم ها از طرف دیگر روی تولید کنندگان و مصرف کنندگان اثر منفی گذاشته و همه را با مشکل مواجه کرده است اما باید سعی کنیم مشکلات موجود را فقط از دیدگاه خودمان بررسی نکنیم و مشکلات دیگران را هم در نظر بگیریم باید سعی کنیم همدلی و همبستگی ایجاد کنیم تا انشالله بر مشکلات فائق آییم. گفتنی است رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در ابتدای این جلسه با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس مخصوصاً سنگرسازان بی سنگری که از مجموعه جهادکشاورزی به درجه رفیع شهادت نایل شده اند را گرامی داشت و برای یادگاران جنگ آرزوی سلامتی ، سعادت و بهروزی کرد.