رئیس کل دادگستری استان اردبیل: هیچ کس حق ندارد کالا و اموالی را از کشت و صنعت خارج کند
رئیس کل دادگستری استان اردبیل: هیچ کس حق ندارد کالا و اموالی را از کشت و صنعت خارج کند

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: هیچ کس حق ندارد کالا و اموالی را از کشت و صنعت خارج کرده و به خارج از این مجموعه منتقل کند. به گزارش ایسنا؛ ناصر عتباتی ۱۹ مهر در جلسه هماهنگی نحوه اجرای ابطال واگذاری کشت و صنعت اظهار کرد: در روزهای اخیر و به دنبال رای ابطال […]

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: هیچ کس حق ندارد کالا و اموالی را از کشت و صنعت خارج کرده و به خارج از این مجموعه منتقل کند.

به گزارش ایسنا؛ ناصر عتباتی ۱۹ مهر در جلسه هماهنگی نحوه اجرای ابطال واگذاری کشت و صنعت اظهار کرد: در روزهای اخیر و به دنبال رای ابطال واگذاری کشت و صنعت که از سوی هیئت داوری اعلام شد خبرهایی مبنی بر خروج اموال و دارایی این بنگاه عظیم اقتصادی به گوش می‌رسد که ما تیمی را از دستگاه قضائی استان و شهرستان پارس‌آباد با نظارت بازرسی مکلف کرده تا این مساله را مورد مراقبت و نظارت قرار دهند.

وی ورود دادستان مرکز استان و شهرستان پارس‌آباد به همراه مسئولان بازرسی را به این موضوع یادآور شد و خاطرنشان کرد: برای حل دغدغه‌های مردمی و در دفاع از حق و حقوق بیت‌المال اجازه نخواهیم داد تا اموالی از کشت و صنعت به نام فرد خاص از این مجموعه اقتصادی خارج شده و یا مورد تعرض قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: اکیپ قضائی و بازرسی موظف شدند لیست اموال و دارایی‌های شرکت را صورت جلسه کنند تا با مراقبت بیشتر زمینه حفاظت و حراست از اموال عمومی در این شرکت فراهم آید.

عتباتی بیان کرد: با صدور رای ابطال واگذاری کشت و صنعت به سرمایه‌گذار فعلی قرار شده روند دقیق محاسبه اموال و دارایی‌های شرکت در مقطع واگذاری و شرایط کنونی مورد توجه قرار گیرد تا حق و حقوق هیچ یک از طرفین ضایع نشود.

وی ادامه داد: هنوز در مورد مدیریت جدید شرکت کشت و صنعت تصمیم‌گیری نشده ولی تلاش خواهد شد تا با بهترین روش این مجموعه مدیریت شود تا تضییع حقوق بیت‌المال انجام نشده و مردم منطقه بهترین بهره را از این بنگاه اقتصادی ببرند.

عده‌ای به دنبال ایجاد چالش مدیریتی در کشت و صنعت هستند

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با ورود به موقع دستگاه قضائی کشت و صنعت مغان که با قیمت ناچیز به بخش خصوصی واگذار شده بود، به دامن مردم و منطقه بازگشت تا در بهترین شرایط مدیریت آن اعمال شود.

محمود جهانگیرزاده اظهار کرد: مردم منطقه از ابطال واگذاری غیرقانونی کشت و صنعت در دو سال گذشته خوشحال هستند ولی عده‌ای برای مدیریت جدید این بنگاه اقتصادی به دنبال ایجاد چالش‌های اساسی و تولید نگرانی هستند.

وی ادامه داد: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم این مجموعه از چاله به چاه بیفتد و شرایط خطرناک‌تر از واگذاری بخش خصوصی شکل گیرد.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی بهترین روش شکل‌گیری در مدیریت این مجموعه را واگذاری سهام آن به خود مردم منطقه اعلام و خاطرنشان کرد: با یک تدبیر شایسته می‌توان از تاراج بنگاه عظیم اقتصادی منطقه جلوگیری کرده و شرایط مطلوبی را در این واحد تولیدی به وجود آورد.