پیام تسلیت رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
پیام تسلیت رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی  به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها پیام تسلیتی صادر نمود متن پیام که با سخنان مقام معظم رهبری شروع شده است به شرح ذیل می باشد: زحمات و خدمات ارزشمند سردار سلیمانی به اسلام و مسلمین، بیشک ذخیره‌ی ارزشمندی در […]

دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی  به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها پیام تسلیتی صادر نمود متن پیام که با سخنان مقام معظم رهبری شروع شده است به شرح ذیل می باشد:

زحمات و خدمات ارزشمند سردار سلیمانی به اسلام و مسلمین، بیشک ذخیره‌ی ارزشمندی در دیوان عدل الهی است و  سردار شهید قاسم سلیمانی نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود. او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید.شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.

 با شهادت حاج قاسم سلیمانی‌ها، نور فروزان اندیشه متعالی آنان روز به روز تابنده‌تر شده، گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد و ضمن بیدار کردن جان‌های خفته، به منزوی شدن هر چه بیشتر تفکر تجاوزگر امریکایی منجر خواهد شد.

 سردار شهید قاسم سلیمانی نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود. او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.

کم نیستند احساساتی که گمان می کنیم می شناسیم و می دانیم تا روزی که آن را به تجربه بنشینیم و آنگاه خواهیم دانست که نمی شناختیم، نمی دانستیم، هیچ …. چرا که درک آن بدون مواجهه با آن عملا ممکن نیست. و هر بار در معرض تجربه ای چنین قرار گرفته ایم از “انسان” در شگفت مانده ایم.

حاج قاسم جمع عجیبی بود از شجاعت و زهد. دلاوران بسیاری به چشم دیده ایم که در چهره و قامت نشانه های دلاوری داشتند. نشانه هایی که نشان می داد خود را برای کسب آن پرورده اند، و یا زاهدان که به خرقه تقوا و جامه پرهیز آراسته اند. حاج قاسم اما مردی بود دلاور و امیر، توامان زاهدی آزاد و آرام. در جوارش می شد آرامشی قوی و قدرتی ژرف را به چشم دید.

این قدر و قدرت باورمند و باطنی او را ارتفاعی بخشیده بود فراتر از نام و عنوان، القاب و درجات، گرایش ها و سلیقه ها. او سردار و سالار ملی بود و از همین مرتبت بود که می گفت به باور شخصی آدم ها و احوالات دینی آنها کاری نداریم، ما به عنوان “شیعه” برای “انسان” مبارزه می کنیم. احترام او به “انسان” در هزار صحنه دیده و نادیده زندگی اش روشن بود، سردار دلاوری که برای بوسه بر کفش مادری بر زمین افتاد و برای شادی کودکی آغوش گشود و گرم گرم گریست.

یک سال از عروج ملکوتی سردار دلها گذشت سالی پر از غم و اندوه و درد، یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وتمام شهدای انقلاب را گرامی می داریم و با شهدا و امام شهدا پیمان می بندیم که برای آبادی و سرافرازی ایران عزیز از هیچ کوششی دریغ نورزیم و در سنگر تحقیق و پژوهش و آموزش کشاورزی تلاش خود را مضاعف نماییم .

احمد بایبوردی

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی