معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی: سفرهای نوروزی به صورت هوشمندانه مدیریت شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی: سفرهای نوروزی به صورت هوشمندانه مدیریت شود

جواد رحمتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی، اظهار داشت: براساس اعلام ستاد ملی کرونا سفر به شهرهای زرد، آبی و سفید در ایام نوروز منعی ندارد . وی با بیان اینکه باید معیشت مردم مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد، افزود: به مشکلات هتل داران، رستوران داران، آژانس های مسافرتی و بسیاری […]

جواد رحمتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی، اظهار داشت: براساس اعلام ستاد ملی کرونا سفر به شهرهای زرد، آبی و سفید در ایام نوروز منعی ندارد .

وی با بیان اینکه باید معیشت مردم مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد، افزود: به مشکلات هتل داران، رستوران داران، آژانس های مسافرتی و بسیاری از صنوف وابسته به گردشگری باید به صورت واقع بینانه نگریست.

رحمتی ادامه داد: برای حمایت از بخش خصوصی باید مهمانسراها و مراکز اقامتی دولتی در ایام نوروز تعطیل شوند و از پذیرش مسافر در مدارس نیز پرهیز شود.

وی با بیان اینکه تمامی شیوه نامه های بهداشتی در هتل های استان به خوبی رعایت می شود، افزود: ایجاد بازار اینترنتی برای فروش محصولات صنایع دستی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام ارزشمندی است و کمک خوبی برای اقتصاد هنرمندان این حوزه است که باید بیشتر معرفی شود.

رحمتی تاکید کرد: در ایام نوروز باید بازرسی ها از مراکز اقامتی افزایش یابد تا در کنار نظارت بر نوع ارائه خدمات و برخورد مناسب با مسافران، رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز به صورت جدی پیگیری شود.

رحمتی با شاره به اینکه انتشار ویروس کرونا در اماکن پرتجمع بالاست، گفت: ازدحام و تجمع مردم در بازارها و مراکز خرید باید مدیریت شود.