ما فراتر از آمارسازی به شما باورمندیم!
ما فراتر از آمارسازی به شما باورمندیم!

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،  شهردار تبریز ادعا می‌کند نیازی به آمارسازی ندارد و در ۱۰ روز مانده به پایان سال ضمن اعتراف به عدم تحقق وعده سر خرمن خود یعنی کاشت یک‌میلیون درخت، مدعی ۶۰ درصد از درختان را کاشته است که اغلب‌ در اطراف شهر تبریز بوده و به چشم نمی‌آید!  اگر […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،  شهردار تبریز ادعا می‌کند نیازی به آمارسازی ندارد و در ۱۰ روز مانده به پایان سال ضمن اعتراف به عدم تحقق وعده سر خرمن خود یعنی کاشت یک‌میلیون درخت، مدعی ۶۰ درصد از درختان را کاشته است که اغلب‌ در اطراف شهر تبریز بوده و به چشم نمی‌آید! 

اگر بگذریم از عدم تامین هزینه کاشت این همه درخت در بودجه سال‌جاری و نیز مشکلات زیرساختی تامین آب و نگهداری درختان شهر، در صورت دو برابر شدن از باب آمارسازی باید نکته‌ای را به شهردار مهندس شهر گوشزد کرد چرا که وی در همین خبر چند خطی دچار آمارسازی شده است.

شهین‌باهر گفته است: مقرر شد، شهرداری تبریز با کاشت یک‌میلیون اصله نهال تعداد درختان موجود را در سال‌جاری به دو برابر و دو میلیون اصله برساند که تا امروز بیش از ۵۵۰ هزار اصله درخت و درختچه در اقصی نقاط که کاشته‌ایم و حدود ۶۰ درصد این برنامه محقق شده است! 

۵۵۰ هزار به عبارتی ۵۵ درصد تحقق را می‌رساند که در تناسب کلاس‌های درس ابتدایی و راهنمایی با طرح انواع سوالات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

آمارسازی کاشت ۵۰ هزار اصله نهال نکاشته خود مزید بر آمارسازی شهردار کلان‌شهر تبریز در یک خبر چند سطری است. 

یادآورباید شد که شهردار تبریز با طرح بیش از هزار پروژه در طی چند سال آن هم پیش رئیس جمهور، به خیال خودش آبروداری کرده است  ولی معلوم نیست به چه علتی چشم نمی‌آید! جالب است بدانیم، مهم‌ترین طرح این افتتاح، مترو شهری نام داشت که البته با افتتاح ناقص یک رام قطار از شهر تبریز قربانی گرفت. جالب‌تر اینکه آمار بیش از ۱۰۰۰ پروژه شهری که شهردار تبریز در آن افتتاح مدعی شد هنوز به صورت مستند در دسترس نیست.

شهردار تبریز بهتر نیست توضیح دهد با این همه پویایی چرا کلان‌شهر تبریز در افتتاح ۱۰۰۴ عنوان پروژه مهم شهری توسط ریاست جمهوری از غایبان بود؟ شاید  به این علت در افتتاح‌های اخیر کلان‌شهرها توسط رئیس جمهور نامی از شهر پرآوازه تبریز به میان آورده نشد که هنوز میدان آذربایجان و پروژه میارمیار و پارک بزرگ و… در دست ساخت به سر می‌برند و شورای شهر تبریز و شهردارش در حد یک دستگاه آژیر و اعلان بر حل مشکلات ادامه‌دار طرح‌های نیمه‌تمام سوت هم نمی‌کشند چه برسد بر حل معضلات در این سال‌های مسوولیت‌شان.

شهر تبریز باید هم بگرید و هم بخندد که یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها شهر تبریز احیا و بازسازی  مکمل پل کابلی است که در حد قاری کورپوسی با یک باند و با وسعتی محدود هنوز چندین ماه است که در مرحله ۸۰ درصدی پروژه بسر می‌برد. 

 ‏با وجود بیش از یک‌هزار طرح و پروژه تبریز از قافله افتتاح پروژه‌های مهم عقب ماند ولی ‏نکته جالب اینکه در افتتاح پروژه‌های اخیر کلان‌شهر مشهد تنها با ۸۳ پروژه توانست رکورد بزرگی را بزند که فیلم و عکس آن در شبکه‌های مجازی موجود است. 

به راستی آقای شهردار! ما باور داریم شما به آمارسازی نیازی ندارید وقتی فراتر از آمار عمل می‌کنید ولی یه چشم نمی‌آید، کاری نمی‌شود کرد.