اقدامات تکمیلی برای تولید انبوه واکسن رازی کوو پارس پیگیری می شود
اقدامات تکمیلی برای تولید انبوه واکسن رازی کوو پارس پیگیری می شود

 به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ، دکتر کامبیز بازرگان با حضور در سایت کارآزمایی بالینی واکسن «رازی کوو پارس» ساخت موسسه رازی از روند اجرای فرایند آزمایش های انسانی این واکسن بازدید و با تعدادی از داوطلبان گفت و ‌گو کرد. معاون وزیر جهاد کشاورزی پس از بازدید از بخش […]

 به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ، دکتر کامبیز بازرگان با حضور در سایت کارآزمایی بالینی واکسن «رازی کوو پارس» ساخت موسسه رازی از روند اجرای فرایند آزمایش های انسانی این واکسن بازدید و با تعدادی از داوطلبان گفت و ‌گو کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی پس از بازدید از بخش های مختلف این سایت، در نشستی مشترک با دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی، دکتر سعید کلانتری و دکتر مسعود سلیمانی محققان اصلی کارآزمایی بالینی و دکتر محمد‌حسین فلاح مهرآبادی معاون فناوری و تحقیقات موسسه رازی حضور یافت و در جریان جزییات این مطالعه قرار گرفت.

 واکسن رازی کوو پارس از نوع پروتئین نوترکیب و نخستین واکسن تزریقی – استنشاقی است ، که  آزمایش های انسانی این واکسن، روز دهم اسفندماه سال ۱۳۹۹ آغاز  شده و  فعالیت های مربوطه در سایت کارآزمایی بالینی موسسه رازی واقع در بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران با جدیت پیگیری می شود. 

معاون وزیر جهاد کشاورزی طی سخنانی اظهار داشت :  به موازات اجرای فازهای مطالعاتی واکسن رازی کوو پارس، مسیرهای تکمیلی برای تولید انبوه این واکسن نیز پیگیری می شود.

دکتر کامبیز بازرگان در حاشیه بازدید از سایت کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس واقع در بیمارستان رسول اکرم (ص) طی سخنانی اظهار داشت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با نزدیک به یک قرن قدمت ‌و افتخار تحقیق و تولید واکسن های انسانی، دام و طیور و آبزیان، با شیوع بیماری کووید ۱۹ نیز بی درنگ وارد عمل شد و از اسفند سال ۹۸ و در طول سال ۹۹، تیم‌ تحقیقاتی موسسه رازی در این‌مورد نیز فعالانه و مجدانه کار کرد. وی افزود: واکسن موسسه رازی که ماه های گذشته رونمایی شد از نوع پروتئین نوترکیب و از پلتفرم های جدید و پیشرفته دنیا به شمار می آید که اسفندماه وارد فاز کارازمایی بالینی شد و اکنون مرحله اول کارازمایی بالینی را در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) طی می کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بازدید از داوطلبان و تیم های پژوهشی دانشگاه و موسسه رازی اظهار کرد: خوشبختانه کار با جدیت، سرعت و دقت علمی بالا که شایسته چنین‌کار حساسی است، پیش می رود و به نوبه خود از تمام کادر پژوهشی این مطالعه در موسسه رازی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ایران و بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) قدردانی می کنم.

دکتر بازرگان افزود: براساس گزارش تیم تحقیقاتی، تا امروز علائم بالینی خاصی در داوطلبان دریافت واکسن مشاهده نشده و مسیر تزریق واکسن به داوطلبان با قوت دنبال می شود. به نظر می رسد اواسط اردیبهشت ماه این فاز به پایان می رسد و گزارش ها تکمیل شده و تحویل کمیته اخلاق در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می گیرد که در صورت تایید، فاز دوم مطالعاتی آغاز خواهد شد.وی یادآور شد: به موازات اجرای فازهای مطالعاتی واکسن رازی کوو پارس، مسیرهای تکمیلی برای تولید انبوه نیز پیگیری می شود.