تصویب اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی برای تامین آب شرب تبریز
تصویب اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی برای تامین آب شرب تبریز

سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار کرد: مردم تبریز در تابستان سال گذشته با مشکلات عدیده‌ای در ارتباط با کمبود آب مواجه بودند و امسال تمهیداتی اندیشیده شده که این مشکل قبل از آمدن فصل تابستان حل شود. وی افزود: در این راستا جلساتی با حضور استاندار و نمایندگان […]

سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار کرد: مردم تبریز در تابستان سال گذشته با مشکلات عدیده‌ای در ارتباط با کمبود آب مواجه بودند و امسال تمهیداتی اندیشیده شده که این مشکل قبل از آمدن فصل تابستان حل شود.

وی افزود: در این راستا جلساتی با حضور استاندار و نمایندگان تبریز در سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت نیرو تشکیل دادیم و در نتیجه این جلسات سازمان برنامه و بودجه تصویب کرد اعتبار مورد نیاز این بخش را از محل اعتبارات بحران‌ها و حوادث غیرمترقبه وزارت کشور در دو بخش تامین کند.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: با نظر استاندار آذربایجان‌شرقی سازمان برنامه و بودجه مکاتبات لازم را با وزارت کشور انجام داد و موافقت وزارت کشور اخذ و در دولت تصویب شدکه رقم ۴۵ میلیارد تومان برای رفع نواقص و تکمیل پروژه‌هایی که آب شرب تبریز را تامین می‌کند، اختصاص یابد و این رقم هر چه زودتر در اختیار شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان قرار گیرد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو اذعان داشت: مدیران عامل هر دو شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان مرتب با ما در تماس بوده و پیگیر موضوع هستند؛ اما هنوز این ۴۵ میلیارد تومان را تخصیص نداده‌اند.

وی اضافه کرد: هفته گذشته به همراه دکتر منادی تماسی با سازمان برنامه و بودجه داشتیم و پیگیر ماجرا شدیم که قرار شد هر چه زودتر این رقم را به استان تخصیص دهند.

میرتاج‌الدینی توضیح داد: این رقم برای دو پروژه کوتاه مدت و فوری استفاده خواهد شد؛ پروژه اول تعمیر لوله‌کشی و اصلاح مسیر ۱۷ کیلومتری انتقال آب از سد نهند توسط شرکت آب منطقه‌ای است تا از هدر رفتن آب در این مسیر جلوگیری و بخشی از آب از این طریق تامین شود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس اضافه کرد: پروژه دیگر را هم آب و فاضلاب استان انجام می‌دهد که حفر حدود ۲۰ حلقه چاه آب شرب در مناطق بالادستی تبریز است.

وی متذکر شد: البته پروژه‌های میان مدت و بلندمدت «انتقال آب از سد قلعه چایی و وصل به خطوط انتقال آب از زرینه رود» و «انتقال آب ارس به تبریز برای تامین آب شرب کلان‌شهر تبریز در ۲۵ سال آینده» را نیز با جدیت پیگیری می‌کنیم.