نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی: ارتش محبوب مردم است
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی: ارتش محبوب مردم است
تبریزکهن؛حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار با فرماندهان یگان‌های ارتش مستقر در تبریز که به مناسبت ۲۹ فروردین و روز ارتش در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به همراهی مردم و ارتش در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در زمان انقلاب، ارتشی‌ها با بصیرت بالایی با مردم همراه شدند و ارتش خود را فدایی ملت دانست و مردم نیز در پاسخ آنها شعار ملت فدای ارتش را سر دادند.

تبریزکهن-حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار با فرماندهان یگان‌های ارتش مستقر در تبریز که به مناسبت ۲۹ فروردین و روز ارتش در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به همراهی مردم و ارتش در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در زمان انقلاب، ارتشی‌ها با بصیرت بالایی با مردم همراه شدند و ارتش خود را فدایی ملت دانست و مردم نیز در پاسخ آنها شعار ملت فدای ارتش را سر دادند.

وی با اشاره به اعتماد امام راحل به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخی در صدد حذف ارتش بودند ولی امام خمینی (ره) در ۲۹ فروردین به مردم گفتند که از ارتش پشتیبانی کنید و به ارتشیان هم دستور دادند که با تجهیزات کامل به خیابان‌ها بیایند تا قدرت خود را به نمایش بگذارید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، رشادت‌های ارتش در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: ارتش در همه دوران‌ها در میدان بوده و همواره برای اقتدار ایران اسلامی، جان فشانی‌های زیادی داشته است.

وی با بیان اینکه ارتش به اعتماد امام خمینی (ره) در طول چهار دهه از انقلاب اسلامی به خوبی پاسخ داده است، ابراز داشت: مقام معظم رهبری هم ارتش را ارتش حزب الله و شجره طیبه نامگذاری کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا و با تکیه بر آخرین تجهیزات و ادوات به روز دفاعی و نظامی محبوب مردم است و لباس عزت و شرف را بر تن دارد.

حضور فعال ارتش در کنار سپاه و نیروی انتظامی برای پاسداری از کشور

امیر سرتیپ دوم عیسی میرزایی، ارشد نظامی ارتش در آذربایجان شرقی و اردبیل هم در این دیدار، جانفشانی ارتشیان در میدان دفاع و تقویت اقتدار ایران اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ارتش در دوران ابتدای انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس، حضور مؤثر و شجاعانه‌ای داشت که این دلاورمردی‌های ارتشیان در تاریخ ثبت شد.

وی حضور فعال ارتش در کنار سپاه و نیروی انتظامی برای پاسداری از کشور و امنیت ایران اسلامی را یادآور شد و خاطر نشان کرد: کمک به هموطنان عزیز در بلایای طبیعی و مقابله با ویروس منحوس کرونا نمونه‌هایی از حضور ارتش در کنار مردم علاوه بر میدان‌های نظامی است.

  • منبع خبر : تسنیم