نامه استاندار آذربایجان شرقی به رئیس سازمان صدا و سیما در پی اهانت به ساحت حکیم فضولی
نامه استاندار آذربایجان شرقی به رئیس سازمان صدا و سیما در پی اهانت به ساحت حکیم فضولی

استاندار آذربایجان‌ شرقی در پی اهانت به ساحت حکیم فضولی در رسانه ملی، نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما نوشت.   متن نامه به شرح زیر است:   بسمه تعالی   برادر ارجمند جناب آقای علی عسگری   رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   با سلام و احترام؛   […]

استاندار آذربایجان‌ شرقی در پی اهانت به ساحت حکیم فضولی در رسانه ملی، نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما نوشت.

 

متن نامه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

برادر ارجمند جناب آقای علی عسگری

 

رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

با سلام و احترام؛

 

همانطوری که احیاناً در جریان قرار گرفته اید اخیراً در یکی از برنامه های آموزشی صدا و سیما، به ساحت شاعر بزرگ و پرآوازه، حکیم ملا محمد فضولی جسارت شده است؛

 

سخنسرای بزرگی که اشعار ترکی وی در قلۀ فصاحت و بلاغت بوده و سرشار از درون‌مایه‌های عرفانی و اسلامی است. همچنین باید در نظرگرفت که با وجود دیوان فارسی و عربی حکیم فضولی، به یقین این شاعر توانا از گنجینه های معنوی مردم آذربایجان، ایران و عالم اسلام است.

 

شایسته نیست هرازگاهی، فرهنگ، ادبیات و رسومات مردم آذربایجان که به فرمایش مقام معظم رهبری، نخبه پرور، جریان ساز و دارای غیرت دینی بوده و همواره در طول تاریخ در نخستین سنگر دفاع از کیان ایران عزیز قرار داشته اند، مورد بی مهری قرار گیرد. این بار نیز فردی کم مایه که به دوره و قرون حیات ادیبان بزرگ کشورمان نیز ناآگاه است، با اهانت به مقام این شاعر که مورد احترام ویژه آذربایجانیان بوده، موجب جریحه دار شدن احساسات مردم ادب دوست این دیار شده است.

 

لذا به نمایندگی از مردم آذربایجان، از جنابعالی می‌خواهم با چنین رویه مذموم و افراد مغرض یا ناآگاهی که وحدت اقوام مختلف کشور را نشانه گرفته اند، شدیدا برخورد و نتیجه آن به اطلاع مردم شهید پرور آذربایجان و ترک زبانان کشور اعلام شود.

 

محمدرضا پورمحمدی