هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده است / انتشار اسناد محرمانه وصف کیفری دارد
هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده است / انتشار اسناد محرمانه وصف کیفری دارد

موسی خلیل‌اللهی در هفتمین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی با بیان اینکه دشمنان نظام و کشور با توسل به هر طریقی بهانه‌ای به دنبال ضربه واردکردن به انتخابات هستند، اظهار داشت: باید دست‌به‌دست هم بدهیم و از تمام ظرفیت برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات بهره‌مند شویم. وی افزود: یکی از اولویت‌ها […]

موسی خلیل‌اللهی در هفتمین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی با بیان اینکه دشمنان نظام و کشور با توسل به هر طریقی بهانه‌ای به دنبال ضربه واردکردن به انتخابات هستند، اظهار داشت: باید دست‌به‌دست هم بدهیم و از تمام ظرفیت برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات بهره‌مند شویم.

وی افزود: یکی از اولویت‌ها در برگزاری انتخابات جلب مشارکت گستره مردم بوده و در این‌ خصوص هیچ‌گونه اقدامات شائبه‌برانگیز که با تخریب و القای مطالب منفی موجب کاهش مشارکت شده و انتخابات را تحت تأثیر بگذارد، قابل گذشت نبوده و بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت‌های شائبه‌برانگیز برخی از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی که دارای سمت دولتی بوده یا عضو فعلی شورای شهر هستند در صورتی‌که بدون توجه به قانون و مصوبات ستاد پیشگیری از تخلفات جرائم انتخاباتی، اقداماتی شائبه‌برانگیز را انجام داده‌اند ضمن شناسایی و تشکیل پرونده با آنها بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

وی در خصوص انتشار نامه‌های تأیید صلاحیت ارسالی از سوی فرمانداری‌ها به داوطلبان در فضای مجازی، یادآور شد: انتشار اسناد محرمانه وصف کیفری داشته و هر کسی این اسناد را منتشر کند بر اساس قانون پیگیری و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

خلیل‌اللهی در رابطه‌ با فعالیت برخی دفاتر به‌عنوان ستادهای انتخاباتی، تأکید کرد: با توجه‌ به اینکه فرآیند تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده بر همین اساس هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده و در صورت مشاهده مکان‌هایی به‌منظور انجام فعالیت‌های انتخاباتی ایجاد شده ابتدا تذکر داده می‌شود و در صورت عدم توجه پلمب خواهد شد.