همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بسیج سازندگی برای اجرای طرح های محرومیت زدایی در کشور
همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بسیج سازندگی برای اجرای طرح های محرومیت زدایی در کشور

نشست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بسیج سازندگی در راستای اجرای طرح های محرومیت زدایی در کشور امروز سه شنبه برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در نشست با معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: فعالیت هایی […]

نشست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بسیج سازندگی در راستای اجرای طرح های محرومیت زدایی در کشور امروز سه شنبه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در نشست با معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: فعالیت هایی در استان های کشور به کمک معاونت آب و خاک وزرات جهاد کشاورزی برای احیای قنوات و رفع خشکسالی در حال انجام است.

زهرایی اظهار داشت: مزارع و باغات کشاورزی روستاها در برخی استان های کشور دچار مشکل کم آبی و بی آبی هستند که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بسیج سازندگی در حال بررسی و رفع این مشکل هستیم.

وی افزود: در طرح محرومیت زدایی سازمان بسیج سازندگی، بودجه ای مناسب برای تامین آب کشاورزی و تامین آب شرب روستاهای محروم تخصیص داده شده است و بودجه امسال بسیج سازندگی نیز حدود هفت هزار میلیارد تومان است که مقدار قابل توجه ای از آن برای حل معضل کم آبی و بی آبی روستاها در نظر گرفته شده است.

علیمراد اکبری معاون آب و خاک وزرات جهاد کشاورزی در این نشست اظهار داشت: در بسیاری از استان های کم آب کشور مشکل کمبود بارندگی وسیع داریم و باتوجه به کاهش بارندگی ها، امسال با خشکسالی مشکل زا در کشور روبرو خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با هم اندیشی بین سازمان بسیج سازندگی و معاونت آب و خاک وزرات جهاد کشاورزی زمینه لازم برای بهبود و جلوگیری از خشکسالی استان هایی خاص که استعداد بارندگی را دارند، فراهم می شود.

اکبری افزود: فعالیت های عملیاتی در برنامه معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با کمک کارشناسان آب و خاک جهت به میدان آوردن مردم در فعالیت های محرومیت زدایی در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: استان هایی مثل سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان در کم آبی و خشکسالی به سر می برند و این استان ها جزو اولویت های رفع خشکسالی، البته با کمک مردم هستند.

این مقام مسئول اظهار داشت: برای بهبود و به سرعت انداختن برنامه های محرومیت زدایی در کشور، تفاهم نامه ای بین سازمان بسیج سازندگی، معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و استانداری های کشور باید منعقد شود تا شاهد رفع محرومیت در روستاهای کشور باشیم.

در پایان این نشست، مسئولان بسیج سازندگی و روسای سازمان جهاد کشاورزی استان های کشور از طریق ویدئو کنفرانس به تشریح برنامه های محرومیت زدایی خود پرداختند.