پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی باید با رویکرد آموزشی و فرهنگسازی باشد
پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی باید با رویکرد آموزشی و فرهنگسازی باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، موسی خلیل‌اللهی عصر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان شرقی، با تاکید بر اهمیت اصلاح روندهای منتهی به جرم در استان، اظهار داشت: در پیشگیری از وقوع جرایم باید همه دستگاه‌ها و نهادها به نسبت مسئولیت خود، نقش ایفا کنند. وی تصریح کرد: تا زمانی که […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، موسی خلیل‌اللهی عصر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان شرقی، با تاکید بر اهمیت اصلاح روندهای منتهی به جرم در استان، اظهار داشت: در پیشگیری از وقوع جرایم باید همه دستگاه‌ها و نهادها به نسبت مسئولیت خود، نقش ایفا کنند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که در نظام اداری، همه در حوزه پیشگیری از جرم نقش ایفا نکنند، موفقیتی حاصل نخواهد شد. 

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی بررسی وقوع جرایم در فضای مجازی را مورد اشاره قرار داد و گفت: عمده جرایم فضای مجازی در حوزه کلاهبرداری و مسایل اقتصادی است که همه نهادهای مسئول باید به مسدود کردن مسیرهای وقوع جرم در زیرمجموعه مرتبط با کار خود در فضای مجازی عمل کنند.

وی با بیان اینکه با محوریت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، صداوسیما و پلیس فتا جرایم‌ فضای مجازی را شناسایی کنند، ابراز داشت: باید شناسایی و پیشگیری از وقوع جرم فضای مجازی با رویکرد فرهنگسازی اجرایی شود.

خلیل‌اللهی تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه بر اساس محتوای متناسب و با رویکرد آموزشی باشد تا در فضای مجازی و نشریات منتشر شود.

وی خواستار همکاری رسانه‌ها در راستای فرهنگسازی پیشگیرانه از وقوع جرم شد و خاطر نشان کرد: رویکرد ما این است که مردم با این اطلاعات دچار کلاهبرداری نشوند.