در هشت سال اخیر انجام شد؛ بهره‌برداری از ۱۹۶ هکتار گلخانه در آذربایجان‌شرقی
در هشت سال اخیر انجام شد؛ بهره‌برداری از ۱۹۶ هکتار گلخانه در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر فتحی اظهار کرد: این در حالیست که میزان گلخانه‌های استان تا ابتدای سال ۱۳۹۲، ۶۴.۵ هکتار بود و با توسعه گلخانه‌ها در سطح ۲۵۰ هکتار، که در حال انجام است سطح گلخانه‌های استان تا پایان دولت دوازدهم با حدود ۵۱۰ هکتار افزایش می‌یابد. وی گفت: چشم انداز توسعه گلخانه‌ها به […]

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر فتحی اظهار کرد: این در حالیست که میزان گلخانه‌های استان تا ابتدای سال ۱۳۹۲، ۶۴.۵ هکتار بود و با توسعه گلخانه‌ها در سطح ۲۵۰ هکتار، که در حال انجام است سطح گلخانه‌های استان تا پایان دولت دوازدهم با حدود ۵۱۰ هکتار افزایش می‌یابد.

وی گفت: چشم انداز توسعه گلخانه‌ها به یک هزار و ۹۲۶ هکتار در حال انجام بوده و در ۶ شهرستان استان برنامه ریزی شده است.

فتحی اضافه کرد: بیشترین توسعه گلخانه‌ای در یکانات شهرستان مرند در یک‌هزار هکتار و کمترین آن در شهرستان هوراند در سطح ۱۸ هکتار خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اضافه کرد: توسعه گلخانه‌ای در شهرستان‌های ورزقان ۶۰۰ هکتار، اهر ۲۸ هکتار، بناب ۳۰ هکتار و هریس ۲۵۰ هکتار خواهد بود.

سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه گلخانه‌های آذربایجان‌شرقی در سال‌های گذشته، وسعت آنها را از ۵۲.۶ هکتار در سال ۱۳۹۲ به بیش از ۲۶۰ هکتار در پایان سال گذشته رسانده است.