تلاش تبریز برای کسب عنوان “پایتخت کتاب ۱۴۰۱” در ایران
تلاش تبریز برای کسب عنوان “پایتخت کتاب ۱۴۰۱” در ایران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام‌ احمد حمیدی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم جایزه ملی “کتاب سال تبریز”، از برگزاری پنجمین دوره این جشنواره خبر داد و اظهار داشت: مراسم اختتامیه جایزه ملی کتاب تبریز سه‌شنبه این هفته در عمارت ساعت برگزار می‌شود.  وی برگزاری این جشنواره را اعتباری برای فرهنگ تبریز عنوان کرد […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام‌ احمد حمیدی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم جایزه ملی “کتاب سال تبریز”، از برگزاری پنجمین دوره این جشنواره خبر داد و اظهار داشت: مراسم اختتامیه جایزه ملی کتاب تبریز سه‌شنبه این هفته در عمارت ساعت برگزار می‌شود. 

وی برگزاری این جشنواره را اعتباری برای فرهنگ تبریز عنوان کرد و گفت: افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی و تکریم نویسندگان و ناشران، اصلی‌ترین اهداف برگزاری جشنواره ملیکتاب سال تبریز است.

معاون فرهنگی شهرداری تبریز، با اشاره به اینکه نویسندگان، مولفان، مترجمان، ناشران و پدیدآورندگان کتاب باید متولد یا ساکن یکی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل یا زنجان باشد، افزود: این دوره ارزیابی آثار منتشره در سال ۱۳۹۸ است که به دبیرخانه ارسال شده است و نویسندگان سایر استان‌ها در صورتی می‌توانند در این رویداد شرکت کنند که محتوای اثرشان از نظر موضوع و مضمون درباره تبریز و استان آذربایجان‌شرقی باشد.

وی با اشاره به معرفی برگزیدگان بخش‌های جنبی پنجمین جشنواره کتاب سال تبریز خاطر نشان کرد: انتخاب ناشر نمونه سال و گرافیست و تصویرساز نمونه سال از جمله برنامه‌های جنبی است و بخش ویژه “شهریار و شهریارشناسی” هم بدون در نظر گرفتن شرایط بومی بودن نویسنده و ناشر هم برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

حجت الاسلام حمیدی در پایان، گسترش و تعمیق کتابخوانی در سطوح مختلف جامعه را برای توسعه فرهنگی ضروری دانست و ابراز داشت: برگزاری جشنواره بهانه‌ای برای قدردانی از فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

معاون فرهنگی شهرداری تبریز به تلاش تبریز برای کسب عنوان “پایتخت کتاب ۱۴۰۱” ایران اشاره کرد و گفت: برگزاری جایزه ملی کتاب سال تبریز زمینه‌ای برای کسب عنوان پایتختی کتاب در سال ۱۴۰۱ است و ششمین جایزه ملی کتاب سال تبریز در سال آینده نیز در همین راستا تعریف می‌شود.