معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با مهر: سوت قطار خط ریلی تبریز- میانه در خاوران به صدا درمی‌آید
معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با مهر: سوت قطار خط ریلی تبریز- میانه در خاوران به صدا درمی‌آید

خیرالله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پروژه راه‌آهن تبریز- میانه که سال گذشته به ایستگاه بستان‌آباد رسیده بود، امسال این خط ریلی به ایستگاه خاوران می‌رسد. معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان این‌که راه‌آهن تبریز- میانه تحولی بزرگ در آذربایجان‌شرقی ایجاد می‌کند، گفت: امسال با بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن تبریز- میانه؛ تبریز […]

خیرالله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پروژه راه‌آهن تبریز- میانه که سال گذشته به ایستگاه بستان‌آباد رسیده بود، امسال این خط ریلی به ایستگاه خاوران می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان این‌که راه‌آهن تبریز- میانه تحولی بزرگ در آذربایجان‌شرقی ایجاد می‌کند، گفت: امسال با بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن تبریز- میانه؛ تبریز به شبکه ریلی متصل می‌شود و تحولی در شبکه ریلی استان آذربایجان‌شرقی خواهد بود.

وی ادامه داد: میان‌بری که در پروژه راه‌آهن تبریز-میانه ایجاد شده، نزدیک به ۱۳۰ کیلومتر از مسیر تبریز- تهران کمتر کرده و زمان سفر از تبریز به تهران را نیز حدود ۴ تا ۵ ساعت کاهش می‌دهد و این پروژه برای استان بسیار حائز اهمیت است.

خادمی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته برای پروژه راه‌آهن تبریز- میانه افزود: سال گذشته ۸۵۰ میلیارد تومان برای پروژه راه‌آهن تبریز-میانه اعتبار تخصیص یافته بود و امسال ۳۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده؛ اما تا پایان حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه‌آهن تبریز-میانه اعتبار تزریق می‌شود تا بتوانیم به ایستگاه خاوران برسیم.