هیچ مذاکره‌ای برای کنار رفتن کسی وجود ندارد/ روابط دیپلماسی باید در خدمت معیشت مردم باشد
هیچ مذاکره‌ای برای کنار رفتن کسی وجود ندارد/ روابط دیپلماسی باید در خدمت معیشت مردم باشد

به گزارش تسنیم، مهدی دوستی که پیش از این ریاست ستاد سعید محمد را برعهده داشت، روز گذشته به‌عنوان سخنگوی شورای هماهنگی ستاد سید ابراهیم رئیسی انتخاب شد. ** دوستی در پاسخ به این پرسش که تضمین آقای رییسی برای اجرای وعده‌هایش در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور چیست، گفت: این دغدغه شما دغدغه‌ی […]

به گزارش تسنیم، مهدی دوستی که پیش از این ریاست ستاد سعید محمد را برعهده داشت، روز گذشته به‌عنوان سخنگوی شورای هماهنگی ستاد سید ابراهیم رئیسی انتخاب شد.

** دوستی در پاسخ به این پرسش که تضمین آقای رییسی برای اجرای وعده‌هایش در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور چیست، گفت: این دغدغه شما دغدغه‌ی درستی است. همانطور که قول دادیم هم آقای رئیسی و هم تیم ایشان مصر به اجرای وعده‌ها هستند.

** وی درباره برنامه‌های آقای رئیسی برای تولید اظهار داشت: تامین پایدار مواد اولیه، حمایت از نوسازی ماشین‌آلات از سوی دولت و خلق بازار، سه چالش تولید است. مسئله خلق بازار در دولت آقای رئیسی در وزارت خارجه دیده شده تا روابط بین الملل و دیپلماسی اقتصادی رشد کند. همچنین زیرساخت‌هایی مانند راه آهن ایران به عراق باید تکمیل شود.

** سخنگوی ستاد رئیسی درباره ائتلاف بین کاندیداها و دیدار با کاندیداها با یکدیگر، گفت: تمام ظرفیت‌های جبهه انقلاب در کارزار هستند و هیچ مذاکره‌ای برای کنار رفتن کسی نبوده اما هماهنگی بین کاندیداهای جبهه انقلاب وجود دارد.

** دوستی درباره این ادعا که درصورت رای آوردن رئیسی حوزه سیاست خارجه مغفول خواهد ماند، تصریح کرد: پرونده‌های ما در عرصه سیاست خارجه و پرونده‌های منافع مشترک ما با کشورهای حوزه قفقاز و چین و هند و تنوع بخشی در سیاست خارجه و ترم دیپلماسی اقتصادی در برنامه‌های ایشان پررنگ است. انواع دیپلماسی مثل دیپلماسی فرهنگی در کارگروه‌های ستاد ایشان وجود دارد اما اینکه سرنوشت کشور به مذاکره با چند کشور محدود شود اینگونه نیست و روابط دیپلماسی باید در خدمت معیشت مردم باشد.

** سخنگوی شورای هماهنگی ستاد حجت‌الاسلام رئیسی گفت:  تیم اقتصادی که کنار آقای رئیسی هستند افراد اقتصادی شناخته شده‌ای از جمله آقای دکتر فاطمی امین و آقای دکتر عبدالملکی هستند همچنین  در بعضی حوزه‌های مثل مسکن آقای نیکزاد خودشان برند مسکن هستند و من خیلی قاطع می‌گویم که این برنامه‌هایی که قول داده شده قابلیت عملیاتی شدن دارد ما نه وعده یارانه‌های چندبرابری داده‌ایم و نه وعده وام‌های چند صدمیلیونی دادیم. ما سعی کردیم وعده‌های واقعی بدهیم و هر آنچه وعده داده شده قطعا مطمئن هستیم که در دولت آینده محقق خواهد شد.

** وی افزود:‌ ما در حوزه مسکن هم از نظر زیرساخت اقتصادی که تیم قوی اقتصادی که عرض کردم حضور دارند و هم از نظر عملیاتی‌ کردن طرح‌های مسکن آقای دکتر نیکزاد خودشان مبدع طرح مسکن مهر بودند  بنابراین کاملا از طرح‌های اقتصادی خودمان دفاع می‌کنیم و این آمادگی را داریم که هرجا نیاز باشد مناظره اقتصادی را انجام بدهیم.

** دوستی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند، چه تضمینی وجود دارد که وعده‌های انتخاباتی ایشان محقق شود، گفت: ما در خصوص وعده‌هایی که داده‌ایم از آنجایی که با  در نظر گرفتن شرایط موجود بوده و هیچ شرطی برای تحقق آن نگذاشتیم و تحقق آن را وابسته به شرایط بیرونی ( چه بیرون از مرزها و چه بیرون از دولت) نکردیم بنابراین مصر هستیم و روی قولمان خواهیم ماند که همانطور که آیت‌الله رئیسی گفتند تمام وعده‌هایی که در قالب مناظرات انتخاباتی و در طول تبلیغات انتخاباتی به مردم داده می‌شود قطعا هم خود آیت‌الله رئیسی و هم تمام تیم ایشان مصر به تحقق آن هستند.

** سخنگوی شورای هماهنگی ستاد حجت‌الاسلام رئیسی گفت: ما فقط ۵ درصد انرژی کشور را در صنعت پتروشیمی استفاده می‌کنیم که خروجی آن بیش از ۷۰ درصد صادرات برای کشور است  از سوی دیگر تقریبا ۱۳ هزار بنگاه کوچک و متوسط ما تنها یک درصد از انرژی کشور را  ارتزاق می‌کنند این در حالی است که تلفات انرژی در کشور ما نزدیک به ۱۳ درصد است. بالا بردن این سمت به صورت پلکانی از یک درصد در گام‌های متفاوت یکی از برنامه‌های اصلی ما است اگر بتوانیم تامین پایدار خوراک را انجام دهیم و با حمایت‌های دولتی فناوری نسل چهارم و نوسازی ماشین آلات را داشته باشیم می‌توانیم گام اصلی را در راه تقویت بنگاه‌های کوچک و متوسط برداریم.

** وی در واکنش به این سوال که با توجه به دیدارهای آقای رئیسی با کاندیدای تایید صلاحیت شده و حتی برخی کاندیدایی که صلاحیت آنها مورد تایید قرار نگرفت جریانی در حال القا این مسئله است که جریان انقلاب به دنبال ایجاد ائتلاف حداکثر و کناره‌گیری همه کاندیداهای جریان انقلاب به نفع آقای رئیسی است، گفت: خواهش من این است که به گذشته رفتاری آقای رئیسی توجه شود  آقای رئیسی پس از مسئله‌ای در رابطه با تایید صلاحیت‌های پیش آمد، ایشان خودشان از کسانی بودند که علاقه مند بودند که صحنه رقابتی‌تر شود و تلاش‌هایی نیز در این حوزه انجام دهند. بنابراین مشی آقای رئیسی این نیست که رقابت با کنار رفتن افراد به سردی گرویده  شود.

ادامه دارد…