اصول هفتگانه آیت الله سید ابراهیم رئیسی برای دولتِ مردمى
اصول هفتگانه آیت الله سید ابراهیم رئیسی برای دولتِ مردمى

انتخابات این دوره هم به سمت پرشور شدن پیش می‌رود و قطعاً مشارکت بالای ۶٠ درصد رقم خواهد خورد. هر نامزدی برای ریاست‌جمهوری انتخاب شود باید منافع مردم را از هر جهت و هر منظر، پیگیری کرده و بتواند منافع ملت در ابعاد مختلف را محقق کند. کسی که می‌خواهد رییس جمهوری آینده کشور باشد، […]

انتخابات این دوره هم به سمت پرشور شدن پیش می‌رود و قطعاً مشارکت بالای ۶٠ درصد رقم خواهد خورد.

هر نامزدی برای ریاست‌جمهوری انتخاب شود باید منافع مردم را از هر جهت و هر منظر، پیگیری کرده و بتواند منافع ملت در ابعاد مختلف را محقق کند. کسی که می‌خواهد رییس جمهوری آینده کشور باشد، باید برنامه جامعی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و … داشته باشد. دیگر زمان کلی گویی و شعار و وعده گذشته است.

تشکیل دولت انقلابی با اجماع مردم و نیرو‌های انقلاب بر یک گزینه و جلوگیری از تشتت آرا خواهد بود که الحمدالله این اجماع با ورود و حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، حاصل گردید.
اینک جبهه انقلابی گزینه خودش را پیدا کرده که دکتر سید رئیسی است؛  او معتقد است قوه مجریه اولویت دارد و معیشت مردم دغدغه ایجاد می‌کند و می‌توان دغدغه‌ها و درد و رنج مردم را کاهش داد. معظم له در روز نامنویسى بیان کردند؛ ورود من به این عرصه اجابت درخواست مردم است.

این هفت برنامه محوری دکتر سید ابراهیم رئیسی برای دولت آینده مشتمل بر؛ دولت جوانان، دولت کرامت، دولت عزت، دولت آزادی، دولت شفافیت، دولت کار و دولت اخلاق محور‌های اصلی رئیسی برای دولت آینده خود عنوان شده است.

از ماه‌ها قبل اساتید جوان دانشگاهی در تمامى حوزه هاى راهبردی، برنامه‌های تخصصی و اجرایی را با توجه به دغدغه‌های معیشتی مردم و با تکیه بر تولید، مانع زدایى و مشارکت مردمى تهیه و تدوین نمود و در اختیار آیت الله رئیسی نامزد اصلح قرار گرفت. این برنامه هاى محورى در قالب هفت برنامه آیت الله سیدابراهیم رئیسی برای دولت آینده منتشر شد که به تحلیل و بررس و انطباق آن با بیانیه ى گام دوم انقلاب براى تشکیل دولتِ تحول آفرین که همان دولتِ مردمى ایرانى قوى است مى پردازیم

مقام معظم رهبری “استفاده از ظرفیت‌های کشور را نیازمند حرکت آتش به اختیار جوانان دانستند”
ایشان با اشاره به جوان شدن نسل ایران و امید به این نسل تصریح کردند: «مهم‌ترین ظرفیّت امیدبخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است. تاکیدات مکرر رهبر انقلاب اسلامی بر حضور جوانان در عرصه‌های مختلف مدیریتی کشور از آن نکاتی است که نشان می‌دهد عده‌ای هنوز به این باور نرسیده‌اند که جوانان هم می‌توانند سکان هدایت مدیریت کشور را در دست بگیرند مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم خطاب به جوانان صریحا فرمودند: «چشم امید به شما جوان‌ها است؛ و اگر زمام اداره‌ی بخش‌های گوناگون کشور به جوانان مؤمن و انقلابی و دانا و کاردان که بحمداللّه کم نیستند سپرده شود، این امید برآورده خواهد شد؛ ان‌شاءاللّه». چشم امیدی که رهبر معظم انقلاب به جوانان دارند می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات کشور باشد و تنها کافی است برخی از مسئولین و مدیران با اعتماد به جوانان و سپردن امور کشور به آنان راه را برای روز‌های پرامید و موفقیت‌آمیز هموار کنند. روز‌هایی که با توجه به فشار‌های همه‌جانبه و روند فعلی، اگر بدون حضور جوانان و نیرو و انگیزه آن‌ها و اعتماد به آنان، فرا برسد، شاید چندان امیدوارکننده نباشد. بیانیه گام دوم انقلاب تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران به ویژه جوانان که به مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی خواهد بود و نسل جدید زندگی جمهوری اسلامی ایران را رقم خواهد زد.

مقام معظم رهبری هر بار در سخنان خود این نکته را گوشزد می‌کنند تا سرانجام گوش شنوایی برای آن پیدا شود. اینک اصول هفتگانه برنامه آیت الله رئیسى سند اجرایى بیانیه در دولت تحول آفرین خواهد بود. چرا که جوانان نسل امروز پیرو گام دوم انقلاب اسلامی باید گروه بندی شوند و به حل مشکلات مردم بپردازند و گروه‌های متکثر خدمت را شکل دهند.