لجوجانه انتخاب نکنیم / در انتخابات به چه کسی رای دهیم
لجوجانه انتخاب نکنیم / در انتخابات به چه کسی رای دهیم

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم  امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی (ره) این شهر که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد با بیان اینکه از جمله مصادیق تقوا، تقوای انتخاباتی است، اظهار داشت: برای به دست آوردن چند رای بیشتر، مبادا به دیگر کاندیداها تهمت زده شود. وی با بیان اینکه […]

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم  امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی (ره) این شهر که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد با بیان اینکه از جمله مصادیق تقوا، تقوای انتخاباتی است، اظهار داشت: برای به دست آوردن چند رای بیشتر، مبادا به دیگر کاندیداها تهمت زده شود.

وی با بیان اینکه بهترین تقوا، رعایت اخلاق در انتخابات است، افزود: کاندیداها و هوادارانشان در انتخابات شورا و ریاست جمهور کاندیدای خود را معرفی و به اثبات برسانند و از تخریب کاندیداهای دیگر پرهیز کنند.

در انتخابات شورا به چه کسانی رای دهیم

آل‌هاشم با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر، گفت: به کسانی رای بدهیم که روحیه بسیجی داشته و آشنا به قوانین شورا باشند و  به افرادی رای بدهیم که از جناح بازی دوری کنند و هدفشان خدمت بوده و سابقه خدمتشان مشخص باشد.

وی تصریح کرد:  هدف منتخبان شورای شهر باید عمران و آبادانی شهر باشد و تعهد، تدین و نیت خدایی داشته باشند.

قهر با انتخابات مشکلی را حل نمی‌کند 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و یادآور شد: همگی در انتخاب لوازم زندگی حتی لباس، روزها تحقیق می‌کنیم تا انتخابی درست داشته باشیم و باید در انتخاب رئیس جمهور آینده کشور نیز با انتخاب صحیح به جامعه و کشورمان خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری لجوجانه انتخاب نکنیم، افزود: گرانی و تورم باعث قهر با انتخابات نشود، چون دشمن سعی دارد تصویر مخدوش و یاس‌آلودی از نظام در ذهن مردم ایجاد کند.

آل‌هاشم متذکر شد: بارها اعلام کرده‌ام، آحاد مردم به خاطر ایران عزیز باید برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات شرکت کنند و برای پاسخ به یاوه‌گویی‌های دشمنان اسلام و ایران ملت فداکار، شجاع و قهرمان ایران اسلامی به ویژه آذربایجان و تبریز پرشور از گذشته در انتخابات شرکت خواهند  کرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه هر وقت تبلیغات دشمنان علیه جمهوری اسلامی بیشتر شده انسجام ملت  بیشتر شده است، تصریح کرد: اتحاد، همدلی، وحدت کلمه، انسجام ملی و اطاعت از مقام معظم رهبری، کلید ایستادگی و پیروزی در برابر دشمنان و افزایش هرچه بیشتر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در دنیاست.

 امام خمینی (ره)  مردم‌سالاری دینی را ذیل اسلام عملی کرد

آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه  امام خمینی (ره) حامی محرومان و مستضعفین جهان بود، بیان داشت: سلطه ناپذیری امام (ره) را نباید از یاد برد و امروز مقام معظم رهبری همان مسیر امام را ادامه می‌دهند.

وی افزود: امام درس ایستادگی در برابر دشمن را به ما آموخت و رهبر انقلاب نیز آن را ادامه می‌دهند و  اطمینان و آرامش امام و توکل امام در برابر دشمن از خصوصیات بارز ایشان بود و  وقت شناسی، آراستگی، شجاعت، ایمان قوی نیز از خصوصیات شخصی امام بود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه امام (ره) فتوای ارتداد سلمان رشدی را صادر کرد و طی نامه‌ای به گورباچف، فروپاشی شوروی را به او هشدار داد، گفت: جمهوری اسلامی از ابتکارات امام خمینی (ره) بود که مردم‌سالاری دینی را ذیل اسلام عملی کرد.

۱۵ خرداد مفتاح نجات اسلام بود

آل‌‌هاشم همچنین اضافه کرد: ۱۵ خرداد سال ۴۲ نباید فراموش شود که مفتاح نجات اسلامی است و این روز سند جنایت رژیم پهلوی و سند مخالفت مردم با استعمار جهانی بود و ۱۵ خرداد انعقاد مقاومت اسلامی بود، قیام‌کنندگان و شهدای این روز از طبقه مستضعف و محروم جامعه بودند.

وی به شهادت امام صادق (ع) نیز اشاره کرد و  گفت: مردمِ زمان امام صادق (ع) حواسشان جمع نبود که انقلاب آن امام منحرف شد و فعالیت و مبارزه امام صادق (ع) در جهت تبیین اسلام ناب و گستردگی اسلام، تبیین و تبلیغ مسئله امامت در جامعه و تشکیل و تربیت جمع فعال برای تبلیغ تشیع بود.

هدف اقتصاد مقاومتی افزایش تولید و افزایش اشتغال در کشور است

امام جمعه تبریز در ادامه به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت:  هدف اقتصاد مقاومتی افزایش تولید و افزایش اشتغال در کشور است و  با توجه به هفته صنایع‌دستی از فعالیت آنان تشکر می‌کنیم که باعث افزایش اشتغال و تولید در کشور می‌شود.

 آل‌هاشم به اهمیت محیط زیست نیز در جامعه اشاره کرد و گفت:  توجه به محیط زیست در قرآن و سوره انفال آمده که باید به آن توجه کرد و  اولین و مهم‌ترین مواهب الهی، آب است که در آستانه تابستان باید در مصرف آن توجه زیادی کرد.

وی با بیان اینکه  حفظ محیط زیست وظیفه همگانی و دستور صریح اسلام است، خاطرنشان کرد: آب، خاک، هوا و جنگل و مراتع نقش پرارزشی در زندگی انسان دارد، مانند تولید اکسیژن حفظ نظام زیستی و جلوگیری از سیل که باید در حفظ و نگهداری آن بکوشیم.

به نقل از فارس