به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی با حضور در بخش تحقیقات منابع طبیعی از طرحهای تحقیقاتی بخش نیز بازدید نمود. رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در این دیدار ضمن […]

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی با حضور در بخش تحقیقات منابع طبیعی از طرحهای تحقیقاتی بخش نیز بازدید نمود.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در این دیدار ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی گفت: ۲۷خرداد سالروز تأسیس جهاد سازندگی به فرمان تاریخی معمار کبیر انقلاب و آغاز هفته جهاد کشاورزی را که یادآور مجاهدتها و زحمات شبانه روزی جهادگران در سالهای آغازین انقلاب اسلامی و در عرصه های تولید و سازندگی در طول سالهای بعد از پیروزی انقلاب و حضور موثر در صحنه های دفاع مقدس  و ایثار سنگر سازان بی سنگر است را به تمامی همکاران عزیز و خدوم و کشاورزان و تلاشگران بخش کشاورزی استان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

دکتر احمد بایبوردی اظهار داشت: یکى از راهکارهاى مهم برون‏ رفت از بحران‏هاى اجتماعى مانند بی‏کارى و ایجاد فرصت‏هاى شغلى، کشاورزى است.در بیان اهمیت بخش کشاورزى در اقتصاد یک کشور، کافى است بدانیم که بخش کشاورزى، ۸۰ درصد نیازهاى غذایى جمعیت کشور را تأمین می‏کند و یک چهارم اشتغال کشور در گرو این بخش است.

وی افزود: امروزه کشاورزى به عنوان یک رشته علمى و مجهز به فن‏آورى روز، نقش اساسى در رشد همه‏ جانبه کشور و استقلال آن ایفا می ‏کند که این مهم، با تربیت نیروهاى متخصص و متعهد امکان‏پذیر است و ما در مرکز خود این نیروهای متعهد و متخصص را داریم که امید است با همکاری بخش اجرا نتایج کارهای تحقیقاتی آنها در بخش کشاورزی اثر بخشی  خود را نشان دهد.

دکتر احمد بایبوردی ادامه داد : کشاورزی در بسیاری از کشورها محور توسعه قرار گرفته و در ایران نیز این بخش از اهمیت بسزایی برخوردار است. بررسی های انجام شده نشان می دهد علی رغم همه تلاشها به دلیل وجود مشکلات ساختاری، توسعه این بخش با تنگناهایی مواجه است که با تلاش و همت محققان بخش کشاورزی به امید خداوند این تنگناها هم رفع خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در ادامه ضمن دیدار با محققان بخش تحقیقات منابع طبیعی از نزدیک به درد دلها و مسائل و مشکلات آنها گوش داده و راهکارهای لازم را ارائه نمود.

شایان ذکر است در این دیدار صمیمانه هریک از محققان بخش حضور رئیس مرکز را در بخش خود و بازدید از طرحهای تحقیقاتی شان مایه دلگرمی دانسته و از حضور رئیس مرکز اظهار خرسندی نمودند.

گفتنی است پس از دیدار رئیس مرکز از طرحهای تحقیقاتی بخش منابع طبیعی بازدید نموده و در جریان مسائل و مشکلات موجود قرار گرفت.

وی در پایان بازدید ضمن تبریک دوباره هفته جهاد کشاورزی  به‌تمامی جهادگران عرصه کشاورزی به‌ ویژه به همکاران عزیز، تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی بیان نمود: باخدای خویش پیمان می‌بندیم تا با تأسی از راه معمار بزرگ انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری، در این راه بر تلاش های خود افزوده و در راه تحقیق و پژوهش در  توسعه بخش کشاورزی و در جهت تحقق اهداف سازمانی و اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران  بیش‌ از پیش قدم های اساسی برداریم .

روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی