آغاز یهره برداری از ۱۲۵ طرح شهرک‌های کشاورزی در کشور
آغاز یهره برداری از ۱۲۵ طرح شهرک‌های کشاورزی در کشور

۲ طرح شرکت شهرک های کشاورزی شامل ۱۱۸ واحد طرح گلخانه ای به مساحت ۱۸۷ هکتار در ۱۰ استان کشور و تعداد ۷ واحد طرح های زیربنایی به طول ۴ کیلومتر در ۴ استان کشور با فرمان ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور به بهره برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از […]

۲ طرح شرکت شهرک های کشاورزی شامل ۱۱۸ واحد طرح گلخانه ای به مساحت ۱۸۷ هکتار در ۱۰ استان کشور و تعداد ۷ واحد طرح های زیربنایی به طول ۴ کیلومتر در ۴ استان کشور با فرمان ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، سید جمال سجادی پور مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی با حضور رئیس جمهور که از پارس آباد مغان در استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانس گزارش می‌داد، اظهار کرد: مهمترین ماموریت شرکت شهرک‌های کشاورزی هدایت، راهبری و توسعه زیرساخت‌های کشاورزی در سه محور گلخانه‌ای، شیلاتی و دامی به منظور انتظام بخشی به فعالیت‌های کشاورزی در قالب شهرک‌های تخصصی برای عبور از کشاورزی سنتی به کشاورزی صنعتی با تاکید بر ایجاد زنجیره کامل ارزش تولید و برندسازی است.

وی افزود: چشم‌انداز فعالیت شهرک‌های کشاورزی، ایجاد فضای اطمینان بخش برای سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و کارآفرینان بخش کشاورزی با هدف کاهش هزینه‌ها در بخش تولید و سرمایه گذاری است.

سجادی پور تصریح کرد: شرکت شهرک‌های کشاورزی فعالیت خود را همزمان با حضور دولت یازدهم شروع کرد با اعتباراتی معادل ۳۲۵ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک‌های کشاورزی که توسط ریاست جمهوری ابلاغ شد و با مشارکت بخش غیر دولتی ۲۹۵ شهرک کشاورزی در دست اجرا است.

وی افزود: از ۲۹۵ شهرک، شامل ۲۴۹ شهرک گلخانه‌ای به مساحت ۱۱ هزار و ۹۰۰ هکتار معادل ۵۰ درصد سطح گلخانه‌های کشور است، ۱۵ شهرک شیلاتی پرورش میگو به مساحت ۲۵ هزار هکتار که دو برابر مساحت مزارع کنونی کشور است، ۳۱ شهرک دامپروری به مساحت ۱۷۰۰ هکتار است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی پیش بینی کرد: با بهره برداری از این شهرک‌ها زمینه اشتغال ۱۴۲ هزار نفر و تولید ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی فراهم شود.

وی افزود: امروز دو طرح شهرک های کشاورزی با سرمایه گذاری ۱۵۷۲ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲ هزار و ۲۴۵ نفر به بهره برداری می‌رسد که شامل ۷ پروژه زیربنایی، اجرای خطوط انتقال برق و گاز به ۴ استان کشور، ۱۱۸ واحد گلخانه‌ای به مساحت ۱۸۷ هکتار در ۱۰ استان است.

سجادی پور در رابطه با پروژه پارس آباد مغان گفت: این پروه ۳۷ واحد گلخانه‌ای به مساحت ۹۶ هزار هکتار در شهرک ۱۶۰۰ هکتاری دشت مغان در استان اردبیل آماده بهره برداری با دستور ریاست جمهوری است.