وزیر جهاد کشاورزی در آیین آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس محققان موسسه رازی از همان روزهای نخست در راستای مقابله با ویروس کرونا به رسالت خود عمل کردند
وزیر جهاد کشاورزی در آیین آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس محققان موسسه رازی از همان روزهای نخست در راستای مقابله با ویروس کرونا به رسالت خود عمل کردند
وزیر جهاد کشاورزی در آیین آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس محققان موسسه رازی از همان روزهای نخست در راستای مقابله با ویروس كرونا به رسالت خود عمل كردند

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آمادگی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای واکسیناسیون اضطراری، اعلام کرد که تا ابتدای فصل زمستان ۲۰ میلیون دز واکسن رازی کووپارس در این موسسه تولید خواهد شد.

۲۰ میلیون دُز واکسن رازی کووپارس تا ابتدای فصل زمستان تولید می شود

به گزارش ایانا ، سید جواد ساداتی نژاد  وزیر جهاد کشاورزی روز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه جاری  در آیین آغازین فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس که در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در کرج برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۱.۴ میلیون دز واکسن رازی کووپارس در این موسسه موجود است که می تواند با صدور مجوز واکسیناسیون اضطراری از سوی وزارت بهداشت، کار واکسیناسیون با این واکسن آغاز شود.

وی افزود: این موسسه آمادگی دارد تا پایان فصل پاییز تولید واکسن رازی کووپارس را به پنج میلیون دز و تا ابتدای فصل زمستان به ۲۰ میلیون دز برساند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: موسسه رازی یک موسسه ۱۰۰ ساله در کشور در حوزه واکسن و سرم سازی با مجموعه ای از محققان و دانشمندان بسیار خوب ایرانی است که در طول این سال ها تلاش بسیار زیادی در حوزه سلامت و تامین واکسن در کشور انجام داده است. وی افزود: فرزندی در ایران نیست که نام رازی را نشنیده باشد و واکسن رازی را تزریق نکرده باشد لذا رازی عضوی از خانواده مردم ایران است.

وی بیان داشت: محققان موسسه رازی در خصوص ویروس کرونا به رسالت خودشان از همان روزهای آغازین این بیماری عمل کرده و کار خود را شروع کردند و بسیار دقیق و منظم و علمی و با حمایت های انجام شده توانستند مسیر را به خوبی پیش ببرند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز فاز سوم کارآزمایی بالینی خود را با مجوز وزارت بهداشت شروع می کند و امیدواریم روزی شاهد باشیم این موسسه در حوزه صادارت این واکسن در منطقه شناخته باشد همانطور که در سایر تولید خودشان در حوزه صادراتی و ارزآوری فعال است.

وی افزود: اگر وزارت بهداشت مجوز اضطراری این واکسن را صادر کند موسسه آمادگی دارد کار خودش را در حوزه واکسن عمومی شروع کند.

ساداتی نژاد در پایان سخنان خود دستور آغاز فاز سوم در واکسن رازی کووپارس را اعلام کرد که با این دستور به صورت نمادین کار واکسیناسیون بر روی یکی از داوطلبان انجام شد.

فاز سوم کارآزمایی بالینی قرار است بر روی ۴۰ هزار نفر از داوطلبان انجام شود که برای ۲۰ هزار نفر واکسن رازی کووپارس و بر روی ۲۰ هزار نفر دیگر واکسن سینوفارم تزریق می شود.