شهردار تبریز به دنبال رفع “مظاهر تبعیض” بالا شهر و پایین شهر باشد
شهردار تبریز به دنبال رفع “مظاهر تبعیض” بالا شهر و پایین شهر باشد
تبریزکهن -روح‌الله متفکرآزاد در آیین تودیع و معارفه شهردار کلانشهر تبریز که در تالار اجتماعات هتل پتروشیمی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه بخشی از مراجعات نمایندگان مجلس در حوزه مشکلات شهری است، اظهار داشت: پیشانی مواجهه مردم با حاکمیت، شهرداری و مسائل شهری است.

به گزارش خبرنگار ما ؛وی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) به مالک توصیه کرد که کارهای بزرگ حاکمیتی و مدیریتی، شما را از توجه به امورات مردم غافل نکند، افزود: باید سازوکار تعامل و ارتباط مستقیم با مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی رضایتمندی مردم را از اجرای پروژه‌ها‌و خدمات شهری بسیار مهم دانست و ابراز داشت: گره گشایی از کار مردم و پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند رضایتمندی مردم‌را افزایش دهد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای توسعه پایدار، به جای شهرفروشی باید به دنبال درآمد پایدار باشیم، گفت: تعهد به نفروختن شهر در مدیریت شهری اهمیت دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه شهر پیشرو با برج‌ها شناخته نمی‌شود، تصریح کرد: شهر پیشرو شهری است که مردم آسایش و آرامش بالایی دارند. چه بسا پروژه‌ای کان اجرا شود ولی آسایش و آرامش مردم را تحت الشعاع قرار دهد.

وی با بیان اینکه همه از شانیت تبریز در کشور سخن می‌گوییم و مراقب رفتارها و گفتارها هستیم، ابراز داشت: معتقدم در حوزه مدیریت شهری هم باید زبانزد باشیم و در حوزه بودجه هم با اتحاد شورا و نمایندگان مجلس عقب افتادگی تبریز را جبران کنیم.

متفکرآزاد، نمایندگان تبریز را متحدترین نمایندگان مجلس در حوزه توجه به مسائل تبریز و آذربایجان دانست و گفت: هر کمکی و همتی برای رشد تبریز نیاز باشد در سطح کلان ملی دریغ نمی‌کنیم.

وی خطاب به شهردار تبریز با بیان اینکه تبریز ماهیت متدین، مذهبی، پیشرو و متمدن دارد، خاطر نشان کرد: باید شهرداری در حوزه های فرهنگی و تمدنی ورود موثری داشته باشد تا نام تبریز و جایگاه واقعی تبریز بازیابی شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رفع مظاهر تبعیض در بالا شهر و پایین شهر باید برطرف شود، گفت: احساس تبعیض ویران کننده تر از خود تبعیض است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ایجاد خزانه واحد را در رشد و توسعه همزمان تمام مناطق بسیار موثر دانست و افزود: با این اقدام ذهنیت شهروند درجه یک و دو را کاهش می‌دهد و احساس تبعیض را به شدت کاهش می‌دهد.