وزیر نیرو: طرح‌های احیای دریاچه ارومیه بزودی به بهره‌برداری می‌رسد/ رئیس‌جمهور مستمر پیگیر موضوع است
وزیر نیرو: طرح‌های احیای دریاچه ارومیه بزودی به بهره‌برداری می‌رسد/ رئیس‌جمهور مستمر پیگیر موضوع است
وزیر نیرو با اشاره به اتمام بخشی از طرح‌های احیای دریاچه ارومیه گفت: این طرح‌ها به مرور در ماه‌های آینده به بهره برداری می‌رسد که انتقال پساب بهداشتی از تبریز و ارومیه و تونل انتقال آب از مهمترین آنها است.

علی اکبر محرابیان امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اولین طرحی که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، انتقال پساب بهداشتی شهرهای تبریز و ارومیه به دریاچه است و تلاش می‌کنیم که تونل نیز با رفع مشکلات فنی، هر چه سریع‌تر تکمیل شده و انتقال آب به خوبی انجام شود.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم برای احیای دریاچه ارومیه اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و رئیس‌جمهور نیز به‌طور مستمر پیگیر موضوع هستند، گفت: آیت الله رئیسی در سفر به آذربایجان‌غربی از دریاچه ارومیه بازدید کرده و بعد از بازدید نیز در جلسات دولت بر اجرای طرح‌ها و اتخاذ سیاست‌های لازم برای احیای صحیح دریاچه، تاکید مکرر داشته‌اند.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به اینکه در جلسه آتی دولت گزارشی از وضعیت پروژه ها ارائه خواهد کرد، افزود: امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم، به اجرای پروژه‌ها سرعت ببخشیم؛ البته برخی پروژه‌ها شاید نیاز به تغییر سیاست داشته باشد که این باید در ستاد مورد بررسی قرار گیرد.