آماده تهاتر بدهی آزادراه تبریز-زنجان در قبال زمین‌های ماشین‌سازی هستیم
آماده تهاتر بدهی آزادراه تبریز-زنجان در قبال زمین‌های ماشین‌سازی هستیم
تبریزکهن-شهردار تبریز از آمادگی برای تهاتر بدهی آزادراه تبریز - زنجان در ازای زمین‌های ماشین‌سازی در جاده ائل گلی خبر داد و گفت: با ورود املاک رهاشده به چرخه ساخت و ساز، هم بحث اشتغال و هم چرخه اقتصاد شهر رونق می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در جریان بررسی مشکلات شهرداری منطقه ۲ در قالب نهمین قرار خدمت، اظهار کرد: شهرداری تبریز حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان از محل آزادراه تبریز – زنجان از دولت طلب دارد و ما آماده‌ایم از محل زمین‌های ماشین‌سازی واقع در جاده ائل گلی در قبال طلب خود با دولت تهاتر کنیم.
وی ادامه داد: علاوه بر تهاتر با دولت، در راستای تعیین تکلیف و ساماندهی این زمین‌ها آماده ارائه خدمات به مالکان آن هستیم.
شهردار تبریز عنوان کرد: یکی از مشکلات و مسائل شهرداری‌ها بخصوص در کلانشهرها، املاک رهاشده است. ما شناسنامه املاک مناطق را استخراج کرده‌ایم که برای مثال در منطقه‌ای، ۱۴۰۷ هکتار املاک رهاشده وجود دارد.
وی افزود: در یک مقطع زمانی، برای زمین‌های رهاشده عوارض تعیین کردیم که دیوان محاسبات این موضوع را رد کرد. اگر این املاک وارد چرخه ساخت و ساز شود، هم بحث اشتغال و هم چرخه اقتصاد شهر رونق می‌یابد.