پیام تبریک رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به مناسبت هفته پژوهش
پیام تبریک رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به مناسبت هفته پژوهش
فرا رسیدن هفته پژوهش، هفته علم افزایی هوشیارانه و متعهدانه، را بر دانش پژوهان و محققان سربلند ایرانی علی الخصوص محققان سخت کوش مرکز تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم با تحقیق و پژوهش توانایی آن را بیشتر از قبل پیدا نماییم که بهتر با دنیای پیرامون خود رابطه برقرار کرده و در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف سازمانی گامهای اساسی برداریم.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز ضمن تبریک فرا رسیدن هفته پژوهش اظهار نمود: فرا رسیدن هفته پژوهش، هفته علم افزایی هوشیارانه و متعهدانه، را بر دانش پژوهان و محققان سربلند ایرانی علی الخصوص محققان سخت کوش مرکز تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم با تحقیق و پژوهش توانایی آن را بیشتر از قبل پیدا نماییم که بهتر با دنیای پیرامون خود رابطه برقرار کرده و در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف سازمانی گامهای اساسی برداریم.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام که فرموده اند “برای ترقی و پیشرفت هیچ روشی بهتر از تحقیق و پژوهش نیست.“ابراز نمود: پژوهش به آموزش بهتر می‌انجامد، چرا که دانش نو و برنامه‌های آموزشی، مکمل یکدیگرند و بدون پژوهشگر، علم و دانش در مسیر توقف و رکود پیش خواهد رفت و نشاط و سربلندی در کشور از بین خواهد رفت. روز پژوهش فرصتی است که در کنار قدردانی از فعالان این عرصه، به فرزندان جامعه، پژوهشگری و اهمیت پژوهش آموزش داده شود.

دکتر احمد بایبوردی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پژوهش که فرموده اند “ کشور ما بدون حرکت در جادۀ گسترش دانش و گسترش پژوهش، امکان ندارد بتواند به نقطۀ مطلوب خودش دست پیدا بکند؛ مخصوص کشور ما هم نیست. کلید، دانش و پژوهش است” و “ پژوهش بایستی هم برای رسیدن به اوج قلّه‌ی علم و ایجاد مرجعیّت علمی و هم باید برای حلّ مسائل جاری کشور باشد” افزود:همه ما و محققان کشور عزیز علی الخصص محققان بخش کشاورزی با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری تمام توان خود را به کار گرفته اند و خواهند گرفت تا در جهت تامین امنیت غذایی و رشد و شکوفایی کشور عزیزمان گامهای اساسی بردارند.

وی با بیان این مطلب که چه صبح روشنی است آن صبح که به امید دانستن و شناختن، چشم بگشایی و در دیار علم قدمی برداری بیان داشت: پژوهش فعالیتی منسجم برای رسیدن به شناختی روشن است.پژوهش راهی برای گسترش مرزهای علم ودانش وگشودن افق های درخشان است . اینجانب به مناسبت هفته پژوهش ،زحمات تلاشگران عرصه علم و دانش و مجرب در پیشبرد اهداف متعالی ایران اسلامی علی الخصوص تلاشهای بی شائبه و خالصانه تلاشگران وادی پژوهش مرکز را ارج می‌نهم و از خداوند متعال توفیقات روزافزون را برای این فرهیختگان خواستارم.