آذربایجان شرقی درچهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر عنوان مسابقات را کسب کرد
آذربایجان شرقی درچهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر عنوان مسابقات را کسب کرد
تبریزکهن-استان آذربایجان شرقی درچهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور توانست توانست عنوان برترین میزبان مسابقات را نصیب خود کند.

تبریزکهن-استان آذربایجان شرقی درچهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور توانست عنوان برترین میزبان مسابقات را نصیب خود کند.

به گزارش خبرنگار ما؛مراسم اختتامیه چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با حضور وزیر ورزش و جوانان، مدیران ستادی وزارت ورزش و جوانان، روسای فدراسیون‌ها، مدیران کل ورزش و جوانان استان ها و ورزشکاران حاضر در این دوره از مسابقات در هتل المپیک تهران برگزار شد.

در آیین اختتامیه استان آذربایجان شرقی توانست به عنوان ستاد استانی برتر  چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور دست یابد و لوح سپاس این عنوان برتر را حبیب ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی از وزیر ورزش و جوانان دریافت کرد.

در این مسابقات ۸۳۹۹ ورزشکار دختر و پسر و بیش از ۲ هزار نفر تحت عنوان مربی و سرپرست و بیش از ۳هزار نفر داور و کادر اجرایی در این رویداد حضور داشتند که در پایان رقابت ها استانهای تهران، فارس،آذربایجان شرقی،البرز و مازندران مقامهای اول تا پنجم را کسب کردند.

عنوان سومی آذربایجان شرقی
——————————-

همچنین کیانی‌زاده، مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی ورزش قهرمانی با اشاره به اینکه ۸ هزار و ۳۹۹ ورزشکار در چهارمین المپیاد استعداد‌های برتر ورزش کشور شرکت کرده‌اند، عنوان کرد: بیش از دو هزار نفر مربی و سرپرست و سه هزار نفر به‌عنوان داور و مربی در این دوره از مسابقات حضور داشتند. همچنین ۱۲۰ مربی استعدادیاب در رقابت‌ها حاضر بودند که امیدواریم شاهد نتایج خوب این استعدادیابی‌ها باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: در مجموع ۹۴۶ مدال طلا در این مسابقات توزیع شد و استان‌های تهران، فارس و آذربایجان شرقی مقام‌های اول تا سوم این دوره را کسب کردند.

گفتنی است آذربایجان شرقی برای نخستین بار توانست با کسب ۲۳ مدال طلا، ۲۹ نقره و ۲۲ برنز برای نخستین بار مقام سوم رقابت ها را بدست آورد.