حرف‌های تحریم انتخابات خدمت به جامعه نیست
حرف‌های تحریم انتخابات خدمت به جامعه نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امروز در خطبه‌های نماز عبادی و‌ سیاسی تبریز اظهار کرد: انتخابات و صندوق رای همواره در جامعه ما دارای شان و جایگاه بزرگی بوده است؛ انتخابات در نظام دینی ما هیچگاه تشریفاتی نبوده و امامین انقلاب همواره روی مشارکت حداکثری تاکید داشتند. وی افزود: در دیدار اخیر رهبر انقلاب با اعضای […]

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امروز در خطبه‌های نماز عبادی و‌ سیاسی تبریز اظهار کرد: انتخابات و صندوق رای همواره در جامعه ما دارای شان و جایگاه بزرگی بوده است؛ انتخابات در نظام دینی ما هیچگاه تشریفاتی نبوده و امامین انقلاب همواره روی مشارکت حداکثری تاکید داشتند.

وی افزود: در دیدار اخیر رهبر انقلاب با اعضای فقهای شورای نگهبان و حقوقدان، ایشان بر همگان مکلف فرمودند که زمینه حضور پرشور مردم را فراهم کنند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه هر از گاهی صحبت از تحریم انتخابات توسط برخی جریان‌های سیاسی در رسانه‌های خارجی منتشر می‌شود، ادامه داد: این حرف‌ها  خدمت به جامعه نیست و این حرف‌ها دقیقا مال کسانی است که  در زمان فتنه سال ۸۸ می‌گفتند نه لبنان و نه غزه جانم فدای ایران.

وی با تاکید به اینکه همین زیاده‌گویی‌های آن طرفی امروز می‌خواهند انتخابات مردم را تحریم کنند، افزود: نمی‌دانند که اکثر جریانات سیاسی در داخل کشور که در حال فعالیت هستند همه آماده برای حضور حداکثری در انتخابات شده‌اند.

امام جمعه تبریز ابراز کرد: حرف‌های تحریم انتخابات خدمت به جامعه نیست چرا که هر کسی دلسوز ایران و این کشور است باید مدافع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد ولو مذهبی نباشد؛ زیرا ایرانی که هست. 

انتخابات قدرت آفرین و تهدیدزا برای دشمن است

وی ادامه داد: انتخابات قدرت آفرین و تهدیدزا برای دشمن است و جریان‌های سیاسی و مردم باید بدانند که هیچ منفعتی بالاتر از راهبرد مشارکت بالا نباید باشد و قطعا نفع همه گروه‌ها و مردم در مشارکت حداکثری است از این‌رو تمام راهبردها باید در این راه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی بیان داشت: مردم ثابت کردند که هرجا دشمن توطئه‌اش بیشتر بوده است مردم علیه آنها حضورش هم بیشتر بوده است و ان شاالله مردم در انتخابات حضوری پرشور و پرشکوه خواهند داشت.

شکست رژیم صهیونیستی در جنگ غزه

خطیب نماز جمعه به تبریز آتش بس موقت میان حماس و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: توافق آتش‌بس بین رژیم صهیو‌نیستی و حماس از چند منظر قابل بررسی است، و باید اذعان داشت که روند فعلی جنگ اگر ادامه یابد و یا متوقف شود، در هر صورت باخت و شکست آن برای رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی به هیچ اهداف اعلامی خود نزدیک نشده  است چه برسد به دستیابی به آنها. 

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه آتش‌بس فعلی اذعان به شکست رژیم صهیونیستی است، ادامه داد: قطعا از سرگیری دوباره جنگ، هزینه مضاعفی  برای صهیون‌ها خواهد داشت و این کارهای رژیم صهیونستی نیز نشانگر این بود که ماشین جنگی این رژیم فرسوده و از کار افتاده است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی  از سال ۲۰۰۰ در هر جنگی که وارد شده است یا مجبور به پذیرش آتش‌بس شده و یا عقب‌نشینی کرده و یا شکست خورده است.

آل‌هاشم یادآور شد: یادتان است اوایل طوفان الاقصی نخست وزیر منحوس رژیم صهیونیستی گفت که  آتش‌بس را نمی‌پذیرد زیرا این پذیرش به مثابه پذیرش شکست است! پس چی شد؟

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: رژیم صهیونسیتی الان دنبال آتش‌بس چهار روزه، یک هفته و ۱۰ روزه است و باید به صراحت گفت که این شکست تنها برای رژیم صهیونیستی نیست بلکه برای آمریکا و همه طرفداران اوست.

وی خاطرنشان کرد: اگر جنگ غزه برای رژیم فاجعه‌بار بوده برای کارفرمای این رژیم یعنی آمریکا فاجعه بارتر بوده است.  

آل‌هاشم در ادامه به بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه هوا و فضا سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: در بازدید رهبر از نمایشگاه دستاورد نیروی هوا و فضا سپاه همچنان که ایشان فرمودند برای همه ما شیرین و افتخار آفرین بود که امروز نیروهای مسلح در یک سطح خوبی قرار دارند.

وی اضافه کرد: این موفقیت‌ها در سایه هدایت داهیانه فرماندهی کل قوا و تلاش مجاهدانه نیروهای مسلح به دست آمده است.

امام جمعه تبریز متذکر شد: موفقیت نیروهای مسلح یک نمونه خوب برای دستگاه های دیگر است؛ چراکه در اینجا نیروی انسانی با انگیزه در کنار تخصص خود و با اطاعت از رهبر معظم انقلاب کاری کرده‌اند تا قدرت و قوت آنها یک الگوی قابل اتکا قابل تکیه برای همه باشد.

وی ادامه داد: باید امروز به نیروهای مسلح متکی شوند زیرا قابل اتکا هستند؛ از اندیشمندان می‌خواهم تا مولفه قدرت‌یابی نیروهای مسلح را مورد بررسی قرار دهند که قطعا  اولین مولفه  ایمان و اعتقاد است که بزرگ‌ترین مولفه نیروهای مسلح تحت فرماندهی ولایت مطلقه فقیه است.

آل‌هاشم اذعان داشت: اگر امروز در نیروهای مسلح اقتدار و موفقیت مشاهده می‌کنید به خاطر  شکوه ایمان و اقتدار در سایه تبعیت از فرمانده کل قواست. 

وی بیان داشت: نیروهای مسلح یک قدرت بی‌انتها در مقابل دشمن است که این اقتدار را از هدایت یک فرمانده صاحب تجربه، رشید، مبتکر و مومن به دست آورده است و قطعا هیچگاه عقب نخواهد نشست.

خطیب نماز جمعه تبریز در اعلام مناسبت‌ها به سالگرد شهادت دکتر فخری‌زاده اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های این شهید این بود که دانشمند فیلسوف، برخوردار از عرفان، متواضع، فروتن و مخلص بود.

بسیج معراج اندیشه پاک اسلامی است

وی افزود: ۵ آذر نیز روز بسیج است؛ حضرت امام راحل فرمودند بسیج لشکر مخلص خداست؛ امام همیشه می‌فرمودند من همیشه به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم با بسیجیانم محشور شوم.

امام جمعه تبریز گفت: بسیج معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت‌یافتگان نام و نشان در گمنامی گرفتند. بسیجیان ما در دفاع مقدس شناسنامه خود را دستکاری می‌کردند تا به جبهه عازم شوند.

بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور است

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور است و  بهترین مدافع اسلام و انقلاب است که این را در همه عرصه‌ها نشان داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: بسیج به حمایت ما نیاز ندارد ولی ما همه نیازمند فرهنگ بسیجی هستیم. 

حضرت فاطمه (س) الگوی یک مبارزه سیاسی است

وی در بخش دیگر خطبه‌ها با بیان اینکه طبق روایت ۷۵ روز در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا(س) قرار داریم، افزود: حضرت محمد(ص) فرموده‌اند فاطمه پاره تن من است و او عزیزترین مردم برای من است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: این بانوی بزرگ یک الگوی مبارزه سیاسی است؛ در تاریخ مظلومین شیعه مشاهده است به طوریکه واقعه جانگدازتر از شهادت فاطمه صدیقه دیده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مقابله با ترور شخصیت مولای متقیان و دفاع از ولایت، افشای ماهیت جریان براندازی و بیان ریشه‌های سیاسی سیاست‌ستیز، بهره بردن از راهبرد سکوت سیاسی از حریم و مسیر ولایت و‌ امامت، از جمله اقدامات روشنگرایانه حضرت زهرا(س) بود.

آل‌هاشم ادامه داد: ما نقش زنان را در دفاع مقدس و انقلاب جمهوری اسلامی را دیدیم و این یعنی اینکه حضور زن در جمهوری اسلامی وامدار مبارزات سیاسی حضرت زهرا(س) است.

وی با بیان اینکه گفت: حضرت زهرا(س) با تمام توان تلاش کرد تا مسیر انحرافی را به مردم نشان دهند و آنها را به مسیر درست هدایت کند.