بازدید رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بانک ژن گیاهی ملی ایران
بازدید رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بانک ژن گیاهی ملی ایران
رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر و رئیس سازمان تات به همراه معاونین و مدیران ستادی و روسای مؤسسات تحقیقاتی و پژوهشگاه‌های تابعه سازمان تات از بخش تحقیقات ژنتیک و بانک ژن گیاهی ملی ایران بازدید کردند.

محمد زمانیان، رئیس موسسه در این بازدید ضمن بیان تاریخچه فعالیت‌های تحقیقاتی این موسسه اظهار داشت: سالیانه حدود ۵۰۰ پروژه تحقیقاتی توسط ستاد و مراکز تحقیقاتی تابعه موسسه تحقیقات  اصلاح و تهیه نهال وبذر در دست اجرا است.
رئیس موسسه تحقیقات  اصلاح و تهیه نهال و بذر، تحقیقات به نژادی و به زراعی، معرفی ارقام پر محصول و تولید  هسته‌های اولیه بذور محصولات زراعی را از مهم‌ترین وظایف موسسه برشمرد. . وی تأکید کرد: از سال ۹۳ میانگین معرفی ارقام به ۱۵ رقم زراعی رسیده است  که ۵۰ درصد از آن ارقام به بخش غلات و تأمین نان مردم اختصاص دارد.
زمانیان واگذاری ۱۱۱ فناوری به بخش خصوصی را یکی از توفیقات موسسه دانست که منجر به صادرات بذر برخی محصولات زراعی ازجمله ذرت به کشورهای همسایه شده است.
رئیس موسسه بر دستیابی به فناوری تولید بذر هیبرید، معرفی ارقامی با افزایش بهره‌وری ۲۵ درصدی مصرف بهینه آب، معرفی ارقام با کیفیت گندم با افزایش میزان پروتئین ذخیره‌شده دردانه به‌عنوان دیگر دستاوردهای تحقیقاتی  مهم این موسسه ؛که در تأمین امنیت غذایی کشور تأثیرگذار و دارای ارزش ریالی و دلاری در عرصه اقتصاد بخش کشاورزی است، تأکید کرد و این یافته‌های ارزشمند علمی و تحقیقاتی را حاصل تلاش پژوهشگران و محققان موسسه از گذشته تاکنون دانست.