تجلیل از عوامل اجرایی و کارگردان نمایش ثقه الاسلام در خانه توسعه آذربایجان
تجلیل از عوامل اجرایی و کارگردان نمایش ثقه الاسلام در خانه توسعه آذربایجان
تبریزکهن-طرح مصوب میارمیار برای تبدیل بافت فرسوده به مراکز جدید فرهنگی و هنری در قلب کهن شهر تبریز را شهرداری و شورا جدی بگیرند.

تبریزکهن-طرح مصوب میارمیار برای تبدیل بافت فرسوده به مراکز جدید فرهنگی و هنری در قلب کهن شهر تبریز را شهرداری و شورا جدی بگیرند.
به گزارش خبرگزاری آریا در آذربایجانشرقی؛تبریزخاستگاه هنر نمایش و تئاتر ایران بوده و سال های پیش طرح میارمیار برای اجرای چند طرح هنری و فرهنگی از سوی استانداری وقت، میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری وقت تبریز در کمیسیون ماده ۵ طرح تفصیلى تبریز مصوب شده و مسئولان شهرداری و شورای اسلامی باید در اجرای این طرح فرهنگی و هنری در قلب شهر تبریز همت به خرج دهند.
مهندس اکبر تقی زاده سخنگوی خانه توسعه آذربایجان در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی و کارگردان و حامیان مالی نمایش ثقه الاسلام با اعلام این مطلب گفت: با اجرای طرح میارمیار این منطقه مسکونی-تجاری در بافت تاریخى به یک مرکز مهم و تأثیرگذار فرهنگی و هنری در منطقه آذربایجان وشمالغرب کشور در می‌آید و احداث موزه بزرگ منطقه‌ای آذربایجان، موزه هنرهای معاصر و همچنین تالارمجهز نمایش می‌تواند به پویایی و رونق فرهنگ و هنر آذربایجان بیانجامد.
در این نشست که هیئت مدیره خانه توسعه آذربایجان نیز حضور داشتند امیر حجازی کارگردان وایفاگرنقش اول نمایش ثقه الاسلام در سخنانی گفت: در مدت ۶ ماه با ۳۵ نفر از عوامل هنری و اجرایی و با حمایت مالی وپشتیبانى شهرداری منطقه ۲ تبریز توانستیم نمایش ثقه الاسلام را با استفاده از منابع و مدارک معتبر و دست اول روی صحنه ببریم که خوشبختانه به مدت ۱۰ روز در تالار تاریخی تربیت شهر کهن تبریز با استقبال بیش ازحد شهروندان به اجرا در آمد و بازتاب زیادی در محافل هنری و نمایشی شهر تبریز داشت و تا اندازه ای توانستیم نسل جدید را با دلاوری ها و رشادت های ثقه الاسلام و یاران مبارزش و نحوه دستگیری و به دارآویخته شدن ناجوانمردانه از سوی روس ها آشنا کنیم. و یکی از آرزوهای اهالی فرهنگ و هنر و دوستداران نمایش و تئاتر تبدیل تالار قدیمی تربیت به موزه است.استاد مهدی لزیری داور تئاتر نیز موفق روی صحنه رفتن این نمایش فاخر را یکی از افتخارات معاصر حوزه فرهنگ و هنر در سالهای اخیر ذکر کرد و گفت:مردم هنردوست تبریز از این پس بیشتر شاهد خلق آثار ماندگار از امیر حجازی خواهند بود.
رسول بشیری وند دبیر کمیته‌ی فرهنگی و اجتماعی خانه توسعه آذربایجان نیز در این نشست در سخنانی اعلام کرد که طراحی و اجرای نمایش ثقه الاسلام با تکیه بر منابع معتبر و اسناد قابل وثوق، کار ستودنی بود و توانست بخشی از تاریخ مبارزات مردم آذربایجان علیه استعمار خارجی و استبداد داخلی را به تصویر بکشاند و این نمایش فاخر در تاریخ معاصر تئاتر آذربایجان ماندگار خواهد بود و موجب آشنایی بیشتر دوستداران فرهنگ و تاریخ ایران زمین با یکی از ستارگان مبارز در دوران مشروطه خواهد شد. در ادامه این مراسم مهندس علی صالحی تبریزی مدیرعامل خانه توسعه آذربایجان با اهدا لوحی به کارگردان و عوامل اجرایی و هنری و حامی مالی این نمایش به یاد ماندنی و هنری قدردانی و تجلیل به عمل آورد.