استاندار آذربایجان شرقی: تکریم مردم و احترام به شهروندان وظیفه‌ عمومی نهادهای دولتی است
استاندار آذربایجان شرقی: تکریم مردم و احترام به شهروندان وظیفه‌ عمومی نهادهای دولتی است
مالک رحمتی در دیدار شهردار تبریز و مدیران شهری با وی، با بیان اینکه تعامل مثبت با شهرداری تبریز اولویت مدیریت استانی است، اظهار کرد: مجموعه استانداری خود را متعهد به پشتیبانی و همراهی با شهرداری تبریز در ارائه خدمات به شهروندان می‌داند زیرا برآورده کردن انتظارات و تأمین زیرساخت‌های شهر موجب افزایش رضایتمندی شهروندان می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تکریم مردم و احترام به شهروندان وظیفه‌ای عمومی برای نهادهای دولتی است و مردم اگر حرکت جهادی شهرداری تبریز و سایر نهادهای دولتی را درک کنند، امیدوار به آینده شده و در نقص کمبودها همراه می‌شوند.

رحمتی، با تاکید بر استفاده و همراه سازی تشکل‌های غیردولتی در مدیریت شهری، ادامه داد: بدون حضور و همراهی تشکل‌های مردم نهاد در فعالیت‌های مختلف در جامعه، موفقیتی حاصل نمی‌شود.

وی با اشاره به نقش مثبت شهرداری تبریز در برگزاری پرشور انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انتخابات این دوره مجلس باید در تراز جمهوری اسلامی، آذربایجان شرقی و تبریز برگزار شود.

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز نیز در این دیدار با تشریح عملکرد ۲ ساله مدیریت شهری اظهار کرد: ۱۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده شهری نوسازی شده است که با حمایت و همراهی شورای اسلامی شهر در اعطای وام کم بهره صورت گرفته است.

وی افزود: خط یک متروی تبریز را تکمیل کرده و در حال حاضر تمرکز خود را برای تکمیل و راه‌اندازی فاز اول خط ۲ متروی تبریز گذاشته‌ایم که تا پایان دوره فعلی راه‌اندازی می‌شود.

هوشیار با اشاره به پروژه‌های کلان شهری در دوره فعلی یادآور شد: طرح نجات تبریز را به عنوان مطالبه ۲۰ ساله مردم تبریز آغاز کرده و تملکات مسیرگشایی را به اتمام رسانده ایم.

وی اضافه کرد: فاز اول مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب در اوایل اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می‌رسد. وی افزود: برای این با ۱۵۰۰ متر طول هزار میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

شهردار تبریز با اشاره به ضرورت همراهی نهادهای دولتی با شهرداری تبریز گفت: در طرح نجات تبریز و همچنین دیگر پروژه‌های شاخص شهری نیازمند همراهی دیگر نهادهای دولتی هستیم که موجب تسریع عملیات اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری ۴۵ دوره قرار خدمت در مناطق دهگانه یادآور شد: در دوره فعلی مدیریت شهری قرارهای خدمت شهرداری در مناطق را برگزار و طی آن نسبت به احصای مشکلات محلات، شناسایی و معرفی نخبگان ورزشی، فرهنگی، علمی و قرآنی پرداختیم.

هوشیار با اشاره به برگزاری مستمر دیدارهای مردمی نیز گفت: بیش از ۶۰ دیدار مردمی در شهرداری تبریز برگزار کرده و علاوه بر آن در قرارهای خدمت، میز خدمت مساجد و میز خدمت مصلی نیز به صورت مستمر با مردم دیدار و نسبت به حل مشکلات آنها اقدام می‌کنیم.

تعامل مدیریت استانی و شهرداری افزایش رضایتمندی شهروندان را در پی دارد

وی اضافه کرد: مشکلات شهر را در ۱۶۷ محور و حوزه‌های مختلف عمرانی، خدماتی، ترافیک، فضای سبز، ورزشی و فرهنگی احصا کرده و برای رفع آنها برنامه ریزی کرده ایم.

شهردار تبریز با اشاره به سهم بودجه ۱۴ هزار میلیارد تومانی عمرانی در سال جاری نیز گفت: پروژه‌های عمرانی شهر در سال جاری به بهترین وجه پیش رفته و در ایام دهه فجر ۳۰ پروژه مهم شهری در حوزه‌های مختلف عمرانی و خدماتی با ۱,۵۷۵ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

وی همچنین از توسعه هوشمند سازی شهر تبریز خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری کار کرده‌ایم که سیاست گذاری ما توسعه ۷۴۰ کیلومتری آن است.

هوشیار در پایان صحبت‌های خود آمادگی مدیریت شهری را برای همراهی با مدیریت جدید استان اعلام کرد.

کد خبر