ساخت اولین پارک‌ موزه علم و فناوری وقفی در تبریز
ساخت اولین پارک‌ موزه علم و فناوری وقفی در تبریز
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌ شرقی از احداث اولین پارک‌ موزه علم و فناوری غیردولتی در تبریز خبر داد.

سعید جعفری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت وقف در حوزه علم و فناوری و با پیشگامی دانشگاه میزان و خیرین، اولین پارک‌ موزه علم و فناوری غیردولتی در تبریز احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۱۴۰۳ آغاز خواهد شد، ادامه داد: مساحت این پروژه پنج‌هزار متر مربع است که با کاربری آموزشی و پژوهشی، مجوزهای اولیه آن از سوی وزارت علوم نیز صادر شده است.

وی همچنین درباره مشخصات فنی این پروژه تشریح کرد: این پروژه در ۱۱ طبقه سازه‌ای احداث خواهد شد که یک طبقه به عنوان موزه علم و فناوری استان و سایر طبقات هم برای فعالیت در حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی اختصاص خواهد داشت.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی همچنین یادآوری کرد: جای بسی خوشحالی است که خیرین عزیز استان ما علاوه بر ساخت مدارس، برای توسعه حوزه علمی و فناوری نیز رغبت دارند و مصداق همین رغبت‌شان، احداث اولین پارک‌موزه علم و فناوری تبریز است.

وی بیان کرد: این طرح با مشارکت دانشگاه میزان، پارک علم و فناوری استان و خیرین اجرا می‌شود که دکتر منادی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو نیز به عنوان نماینده خیرین دانشگاه میزان در این طرح حضور دارند.

وی همچنین اضافه کرد: مقدمات ساخت اولین پارک موزه علم و فناوری غیردولتی در زمینی با کاربری آموزش عالی انجام شده است که در این راستا قرارداد اولیه بین دانشگاه میزان و پارک علم و فناوری استان منعقد شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، جعفری‌راد با یادآوری اینکه زمین این پروژه وقف عام است، تشریح کرد: امیدواریم با مشارکت فعالانه خیرین عزیز استان، شاهد شکوفایی بیش از پیش بخش علم و فاوری در استان عزیزمان باشیم.