دموکراسی پرکردن مجلس از یک طیف خاص نیست/ کاندیداها ی مجلس لطفا با ارائه #آمار واقعی سخن بگویند
دموکراسی پرکردن مجلس از یک طیف خاص نیست/ کاندیداها ی مجلس لطفا با ارائه #آمار واقعی سخن بگویند
تبریزکهن-دردنیای فارکس که بزرگترین بازاربین المللی است اگربا دقت ورود کنیم،تایم های خبری ازارزش فوق العاده ای برخوردارندزیرامسئولین یک کشورماهانه به ارائه آماروارقام واقعی می‌پردازند.دموکراسی درجوامع توسعه یافته بر مبنای تظاهر به برگزاری یک انتخابات و پرکردن پارلمان از یک طیف فکری خاص منجر نمی‌شود.

✍️دکتراکبر زارعین ریزی

 دردنیای فارکس که بزرگترین بازاربین المللی است اگربا دقت ورود کنیم،تایم های خبری ازارزش فوق العاده ای برخوردارندزیرامسئولین یک کشورماهانه به ارائه آماروارقام واقعی می‌پردازند.دموکراسی درجوامع توسعه یافته بر مبنای تظاهر به برگزاری یک انتخابات و پرکردن پارلمان از یک طیف فکری خاص منجر نمی‌شود.

بلکه روش‌های مدرن در دموکراسی بستر سازی شده بطور مثال در زمینه های مختلف؛ مثلا برای کالاهای مختلف بین تولید کننده و مصرف کننده با پرسش های خاص پرسشنامه هایی توزیع می‌شود ودرصد فراوانی گرفته می‌شودونهایت درتایم های خبری تجزیه تحلیل دقیق ارائه می‌شود که چه میزان درصد رضایت مندی تولید کننده یا مصرف کننده کاهش یافته یاافزایش یافته و بدین صورت درآن تایم خبری نتایج ارائه می‌شود در نتیجه ارز کشور مزبور صعودخواهد کرد یا نزول، بنابراین اگر ارز ملی ریزش کردبرای ماه بعد تمام تلاش دولتمردان برای بهتر شدن وضعیت ارزملی صورت می‌گیرد و راهی جز رضایت مصرف کننده یا تولید کننده و بهتر شدن جواب سوالات در پرسشنامه برای بازگشت ارز ملی به جای قبلی و صعود ارز وجود ندارد حال با این نگاه و این نحوه دقت میکنیم که ریال ایران هر روز رو به افول است و مسولین ما همه حرفی میزنندجز توجه به آمار واقعی .و نمایندگان و کاندیداها اصلا با آمار سخن نمی‌گویند.

کاش فکری بحال سقوط ثانیه ای ریال می‌کردید و ارزش پول ملی را به جای خود باز می‌گرداندید . دلار گران نشده؛ دلار سالهاست ثابت است این ریال است که لحظه به لحظه بر اثر سو مدیریت ها سقوط کرده است .
با این نگاه فقط در این مقاله می‌پردازیم به یک فاکتور مثلا پرداخت عیدی و پاداش آخر سال و حقوق کارمندان و معلمان و بازنشستگان
در سال ۱۳۹۲ عیدی فرهنگیان و کارمندان ۴۰۲ هزار تومان بوده و قیمت دلار در اسفند همین سال ۳۰۰۰ تومان یعنی عیدی یک کارمند معادل ۱۳۴ دلار بوده
حقوق یک فرهنگی با مدرک دکترا و بیست سال سابقه کار ۱۶۰۰۰۰۰ تومان بوده معادل ۵۳۴ دلار بوده است .
در سال ۱۴۰۲ یعنی ده سال بعد عیدی و پاداش یک معلم و فرهنگی معادل ۳۸۰۰۰۰۰ یعنی معادل ۶۶ دلار که می‌توان گفت پاداش و عیدی کارمند و معلم دقیقا نصف شده چون ۱۳۴ دلار در سال ۱۳۹۲ میزان پرداخت پاداش معلمان بوده و اکنون ۶۶ دلار پرداخت شده .
در زمینه حقوق معلم با مدرک دکترا و سی سال سابقه در سال ۱۴۰۲ معادل ۲۳ میلیون میباشد که معادل دلار آن می‌شود ۴۰۳ دلار که اکنون نمایندگان مجلس فعلی بزرگترین افتخارشان یعنی اعطای رتبه بندی به معلمان هست با این وجود و اعطای رتبه بندی  باز هم به نسبت سال ۹۲  حدود ۱۳۰ دلار حقوق ماهانه یک معلم کاهش یافته
آیا انتظار دارید معلمان پای صندوق رای بیاییند و رای دهند ؟ قطعا رای دهند صبوری و نجابت خود را نمایش دادند در واقع تفکرات شما مدیران منفعت طلب را داشتند رای نمی‌دادند ولیکن منافع ملی را نگاه می‌کنند تحلیل می‌کنند امید دارند به عدالت .
انتظار بسیار بیهوده داریدبه شما رای مجدد دهند  .مگر اینکه گفتمان خود را تغییر دهید و این تبعیض های ناروا را رفع نمایید حداقل در گفتمان سازی عدالت؛ که شعار اصلی دولت فعلی بود را انکار نکنید .
باز تکرار میکنیم

عیدی بازنشسته و معلم و کارمند سال ۱۳۹۲ معادل ۱۳۴ دلار
عیدی بازنشسته و معلم و کارمند سال ۱۴۰۲ معادل ۶۶ دلار
یعنی دقیقا نصف .
دولت عدالت محور کجایی

مجلس عدالت محور چه کردید ؟!

پایان

❌ عیدی ۱۳۴ دلاری معلمان
در سال ۱۳۹۲
بعد از ده سال
به جای افزایش
به
نصف کاهش یافته است

این شاخص نشان می دهد
که
توان خرید و زندگی معلمان و در امد انها نیز
طی ده سال
نصف شده است

کاهش ۵۰درصدی سطح در امدی
معلمان
چه نسبتی با
کیفیت اموزش داشته است؟

اپارتاید تربیتی در این فرصت طلایی
چقدر رشد داشته است؟

رشد فساد و اختلاس دزد ها چه
اهنگی داشته است؟

تمام شاخص های جامعه
با هم
در تعامل هستند
تحلیل ما غیر علمی است
که
فقط یکی را به نفع خود جا می زنیم
جز
توسعه
طلابیزه شدن
هیچ دستاوردی در این دهه
خصوصا
۴ سال جاری جز سقوط ازاد ارزش پول ملی
مشاهده نمی شود
که
توانسته
همه اجزای جامعه را
تحت تاثیر خود قرار دهد

تبریز
۶اسفند ۰۲
جلیل شمس