دیدار نوروزی وزیر و کارکنان وزارت جهادکشاورزی/ برای جهش تولید همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شود
دیدار نوروزی وزیر و کارکنان وزارت جهادکشاورزی/ برای جهش تولید همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شود
وزیر جهادکشاورزی جهش تولید را متفاوت از رشد تولید خواند و آمادگی ارکان وزارت را برای اقدام متمایز و و افزایش معنادار تولید با مشارکت مردم در سال جدید خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت با حضور در نمازخانه ستاد با کارکنان وزارت جهادکشاورزی، دیدار نوروزی کرد.
وی پس از اقامه نماز جماعت عصر در سخنانی فرا رسیدن سال نو را به کارکنان وزارت جهادکشاورزی تبریک گفت و افزود: سال جدید با پیروی از شعار رهبری، شاهد گام‌ بزرگ در جهش تولید به همت دست‌اندرکاران و مشارکت مردم خواهیم بود.
نیکبخت افزود: در سال جدید به گونه‌ای امور برنامه‌ریزی و اقدامات ساماندهی می‌شود که ظرفیت بخش کشاورزی با استفاده بهینه، منجر به جهش تولید شود.
وزیر جهادکشاورزی، مشارکت مردم را بخش مهم این رهنمود رهبری دانست و گفت: تامین غذای سالم، فراوان و در دسترس، خارج از ظرفیت دولت است و برای تحقق آن می‌بایست مشارکت مردمی را به صحنه تولید آورد.
محمدعلی نیکبخت نقش مردم را در تولید و خودکفایی، محوری ارزیابی کرد و منابع انسانی و ثروت مردم را برای تحقق امنیت غذایی پایدار الزامی دانست.
وی در همین رابطه افزود: هر جا به مردم اعتماد کردیم و مسیر را هموار ساختیم؛ مردم به صحنه آمدند و کار به سرانجام رسید.
نیکبخت بار دیگر یادآوری کرد: محدودیت در منابع آب و خاک، اقلیم و منابع مالی، راهی به جز کشاورزی دانش‌بنیان و ارتقای بهره‌وری را پیش پای ما نگذاشته است، از این رو با استفاده بهینه از عوامل تولید بر محدودیت‌ها فایق خواهیم آمد و با همدلی، مشارکت و بسیج همگانی امنیت غذایی کشور را تامین می‌کنیم.