سید ابراهیم رییسی مرد میدان وعمل
سید ابراهیم رییسی مرد میدان وعمل

ویژگی مهم آیت الله رییسی  فهم، شعور، درک بالا  از مسایل روز  و آ»چه در کشور ودنیا می گذرد می باشد.در آستان قدس رضوی، قوه قضائیه نگاه شان بر اصول عدالت محوری و رعایت اصول قوانین بود. فردی که به عنوان رئیس قوه قضائیه انتخاب شده اند کاملاً به امور کشور و رانت خواری و […]

ویژگی مهم آیت الله رییسی  فهم، شعور، درک بالا  از مسایل روز  و آ»چه در کشور ودنیا می گذرد می باشد.در آستان قدس رضوی، قوه قضائیه نگاه شان بر اصول عدالت محوری و رعایت اصول قوانین بود. فردی که به عنوان رئیس قوه قضائیه انتخاب شده اند کاملاً به امور کشور و رانت خواری و مبارزه با مفاسد اقتصادی اشراف دارند. داشتن صداقت در رفتار، گفتار و بدون هیچ گونه رودربایستی در مقابل هرگونه بی عدالتی ایستادگی می کنند و خواهان اجرای عدالت در تمام عرصه ها هستند که این ایشان را از سایر کاندیدها متمایز می کند.

با توجه به اینکه شعارشان عدالت خواهی است در دستگاه قضایی تحولات خوبی انجام داده اند و با درایت و تبحری که دارند به عنوان رئیس جمهور آینده می توانند بهتر و بیشتر و با دیدگاه روشنفکرانه مبارزه با رانت خواران و مفسدان اقتصادی و کاهش قیمت ها به نفع مستضعفان و کارگران زحمتکش که حق و حقوق قانونی شان پایمال شده است، با جدیت پیگیری کنند.

بدیهی است در صورت عملکرد صحیح دولت بخش قابل توجهی از پرونده‌های قضایی کاسته خواهد شد و مردم به جای آنکه برای تأمین حقوق خود ناچار به طرح دعاوی در مراجع قضایی گردند، در دستگاه‌های متولی تحت امر قوه مجریه حقوق خود را استیفا خواهند کرد. بر این اساس مهم‌ترین نقش در پیشگیری از فساد و عوامل تضییع کننده حقوق مردم را دولت به معنای قوه مجریه بر عهده دارد. بر همین اساس است که رهبری معظم تأکید می‌‌کنند؛ داوطلب اصلح از مشخصاتش آن است که عدالت‌خواه و فسادگریز باشد.

جناب رییسی اعتقاد دارند با فساد فساد گفتن مشکل حل نمی‌شود و آنچه اطمینان‌بخش است این است که مفسد و مجرم به کیفر عمل خود برسند و بستر فسادزا نیز اصلاح شود. مردم وقتی نسبت به روند مبارزه با فساد امیدوار می‌شوند که ساختارهای فسادزا اصلاح و با مجرمین برخورد شده و اموال به یغما رفته به بیت‌المال بازگردد.

آیت الله رئیسی همچنین اعتقاد وباور دارند که به گزارش‌های اصحاب رسانه و همچنین گزارش‌های مردمی درباره مفاسد توجه ویژه باید گردد. بهترین تشویق برای کسانی که مفاسد را گزارش می‌دهند پیگیری گزارش‌ها و حمایت از آنهاست.

همه کاندید های محترم ادعای تخصص اقتصاد دارند ولی ابتدا باید بستر سازی اقتصاد سالم ایجاد شود .به مردم در خلال این سالها وعده های رنگانگی داده شده است ولی در عمل چیز دیگری مشاهده نموده اند .سقوط ارزش پول ملی سقوط بورس افزایش تورم از پاشنه های آشیل دولت آینده است که کسی کارنامه موفقی در مدیریت کلان نداشته باشد نمی توان به او  اعتماد کرد  .سید ابراهیم رییسی در در تمامی مقاطعی که مسولیتی را برعهده گرفته اند با روحیه جهادی وقرب الی الله وارد میدان شده اند ورو سفید از آنها بیرون آمده اند .حرفهای قشنگ را می توان در دیوار وفضا های تبلیغاتی مزین کرد ولی آنچه الان به کار مردم می آید مرد میدان عمل هست